Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Program pielgrzymki Sanktuaria Francji 2018 - 11 dni

PIELGRZYMKA SAMOLOTOWA DO SANKTUARIÓW FRANCJI
Z OKAZJI 160 ROCZNICY OBJAWIEŃ W LOURDES

23.09-03.10.2018

PARAFIA PW. ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO GDAŃSK-BRZEŹNO
OPIEKA DUCHOWA: KS. PROBOSZCZ JAN ŚWISTOWICZ
TRASA: LOTNISKO Beauvais - ROUEN - LISIEUX - CAEN - MONT SAINT MICHEL - RENNES - LOURDES - CARCASSONNE - LA SALETTE - PARAY-LE-MONIAL - NEVERS - LOTNISKO Beauvais

Dzień I
Niedziela
23.09.2018
Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku w Gdańsku o godz. 16:20, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot z Gdańska o godz. 18:20, lądowanie na lotnisku Beauvais o godz. 20:35. Przejazd do hotelu na nocleg.
Dzień II
Poniedziałek
24.09.2018
Śniadanie. Przejazd do Lisieux przez Rouen, stolicę Normandii - krótka wizyta w mieście. Dalsza podróż do miasta św. Tereski (Mała Święta). Wizyta w Katedrze Św. Piotra, domu rodziny Teresy Martin les Buissonnets, Klasztorze Karmelitek, Bazylice i Dioramie. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
Dzień III
Wtorek
25.09.2018
Śniadanie. Przejazd do Caen, wizyta w mieście, a po niej przejazd do Mont Saint Michel. Zwiedzanie miasteczka i słynnego klasztoru na szczycie wyspy, którego sylwetka stanowi jeden z najbardziej ujmujących widoków we Francji i jest symbolem Normandii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień IV
Środa
26.09.2018
Śniadanie. Przejazd do stolicy Bretanii. Zwiedzanie Rennes: Katedra św. Piotra, starówka z osiemnastowiecznymi budynkami o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Dalsza podróż do Nantes. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień V
Czwartek
27.09.2018
Śniadanie. Przejazd do Lourdes - miejsca pielgrzymkowego u podnóża Pirenejów, poświęconemu Matce Boskiej. To właśnie tutaj, w 1858 roku, objawiła się Ona Świętej Bernadecie Soubirous. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień VI
Piątek
28.09.2018
Śniadanie. Msza św. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Bazylika św. Piusa X, krypta, Grota Massabielska - Krypta gdzie sprawowana była pierwsza Eucharystia, Bazylika Różańcowa. Po południu udział w procesji eucharystycznej z błogosławieństwem chorych. Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg. Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.
Dzień VII
Sobota
29.09.2018
Msza św. Śniadanie. Zwiedzanie: Młyn de Boly, Le Cachot, Pawilon św. Maksymiliana, dom rodzinny Soubirous, kościół parafialny. Czas wolnt z możliwością kąpieli w basenach z cudownego źródła. Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.
Dzień VIII
Niedziela
30.09.2018
Śniadanie. Przejazd do położonego najwyżej na świecie Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej w La Salette. Po drodze przystanek w Carcassonne znanego z średniowiecznych fortyfikacji i zamku. Przyjazd do La Salette, obiadokolacja oraz nocleg.
Dzień IX
Poniedziałek
01.10.2018
Śniadanie. Rekolekcje w Alpach. Dzień wolny w La Salette - sanktuarium związanym z objawieniami Matki Bożej w otoczeniu pięknych gór, majestacie przyrody, urzekającej ciszy i kojącego szumu płynącego potoku. Czas przeznaczony na modlitwę. Obiadokolacja i nocleg La Salette.
Dzień X
Wtorek
02.10.2018
Śniadanie. Przejazd do Paray-le-Monial i wizyta w sanktuarium dwóch świętych: św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière. Św. Małgorzata dostąpiła czterech objawień Pana Jezusa, pod wpływem, których Kościół Katolicki wprowadził uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, obchodzoną w piątek po oktawie Bożego Ciała. Przejazd do Nevers. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień XI
Środa
03.10.2018
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w Sanktuarium św. Bernadety, która w Lourdes 18 razy dostąpiła przywileju objawień Matki Bożej. Po śmierci jej ciało wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie uległo procesowi rozkładu, a obecnie jest umieszczone w przezroczystym sarkofagu, ustawionym w kaplicy klasztornej. Wyjazd na lotnisko Beauvais. Na trasie przystanek na obiad, płatny we własnym zakresie. Przyjazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa o godz. 19:10, a następnie wylot do Gdańska o godz. 21:10. Lądowanie w Gdańsku o godz. 23:15. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 620 euro + bilet lotniczy z małym bagażem podręcznym (linia Wizzair)

 

ŚWIADCZENIA:

 • przeloty samolotem na trasie Gdańsk - Paryż Beauvais - Gdańsk z bagażem podręcznym (o wym. 55x40x23 cm do 10 kg);
 • przejazd autokarem turystycznym zgodnie z trasą pielgrzymki;
 • noclegi w pokojach 2 osobowych z WC i łazienką;
 • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem;
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu w Signal Iduna - obejmuje choroby przewlekłe;
 • opieka pilota na trasie pielgrzymki;
 • przewodnicy miejscowi zgodnie z programem;
 • napoje do kolacji: woda i wino (1 butelka/4 os.).

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów;
 • indywidualnego nagłośnienia - 11 €;
 • obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 zł;
 • dodatkowych napojów do obiadokolacji (np. soki, coca-cola).

 

UWAGI:

 • zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów;
 • organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego;
 • możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wym. 1,4 x 1,1 x 1,7 m do 20 kg lub 32 kg;
 • cena biletu lotniczego uzależniona od terminu zakupu i dostępności miejsc w samolocie.

 

KONTAKT: KS. PROBOSZCZ JAN ŚWISTOWICZ TEL. 602 429 070

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.