Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Duszpasterze

Ks. Jan Świstowicz - proboszcz

swistowicz janKs. Jan pochodzi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej z parafii św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1989 r. z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

Był wikariuszem w parafiach św. Wawrzyńca w Luzinie, św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, Świętej Rodziny w Gdańsku Stogach, św. Judy Tadeusza w Gdańsku Łostowicach oraz proboszczem w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kiezmarku (01.03.2011-12.04.2015). Od 13 kwietnia 2015 roku jest proboszczem w naszej parafii.

Od 19 grudnia 2015 r. pełni funkcję Wicedziekana dekanatu Gdańsk Wrzeszcz, a od 24 marca 2016 r. jest kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej gdańskiej. 

Ks. Mariusz Kotłowski - wikariusz

kotlowski mariuszKs. Mariusz urodził się w 12 października 1986 roku w Wejherowie. Pochodzi z parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Górze (Dekanat Luzino).

Święcenia kapłańskie otrzymał 19 maja 2012 roku z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Ks. Mariusz z dniem 1 lipca 2012 roku został ustanowiony wikariuszem w parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie.

Od 1 lipca 2015 r. został mianowany wikariuszem naszej parafii. Opiekuje się Służbą Liturgiczną oraz scholą "Armia Pana", przygotowuje dzieci do I Komunii św. Jest Katechetą w Szkole Podstawowej nr 20 w Gdańsku.

Ks. Piotr Kraiński - wikariusz

krainski_piotrKs. Piotr otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego dnia 4 czerwca 1988 r.

Pracował jako wikariusz w parafiach św. Stanisława Biskupa w Gdańsku Wrzeszczu, Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Migowie i św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku Ujeścisku.

Od 9 listopada 2015 r. jest wikariuszem w naszej parafii. Katechizuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 10 w Gdańsku. W parafii opiekuje się Wspólnotą Rycerzy św. Michała Archanioła.

Ks. Piotr Sasin - wikariusz

sasin piotrKs. Piotr urodził się 28 sierpnia 1978 r. w Gdańsku. Pochodzi z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Gdańsku Zaspie.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego dnia 21 czerwca 2003 r. w Konkatedralnej Bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku Żabiance, św. Barbary w Gdańsku, św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, św. Maksymiliana w Gdyni Witominie oraz św. Jana z Kęt w Rumi Janowie. Pełnił funkcję Koordynatora ds. Informatyzacji Archidiecezji Gdańskiej (2003-2005) oraz Koordynatora Programu "Opoka" Konferencji Episkopatu Polski dla Archidiecezji Gdańskiej (2001-2015). Współtworzył strony internetowe GSD (1998-2003) i Kurii Metropolitalnej Gdańskiej (1999-2000) oraz był autorem pierwszej strony internetowej Archidiecezji Gdańskiej (2000-2009). Autor wersji elektronicznej Statutów III Synodu Gdańskiego.

Od 22 sierpnia 2015 r. jest wikariuszem w naszej parafii. Tam też opiekuje się Wspólnotą "Shema" oraz przygotowuje młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Jest katechetą w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 10 w Gdańsku. W Archidiecezji Gdańskiej pełni funkcję moderatora Diakonii Komunikowania Społecznego, Diakonii Słowa i Diakonii Liturgicznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Gdańskiej.

Ks. Piotr interesuję się liturgiką, biblistyką, filozofią przyrody, antropologią filozoficzną, informatyką oraz astrofizyką. Jest fanem literatury fantasy i s-f. 

Ks. Bernard Zieliński - rezydent

zielinski bernardKs. Bernard urodził się 30 marca 1940 r. w Brusach.

Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1964 z rąk Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrzeszczu, następnie proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Różynach, a od 1 kwietnia 1985 r. do 12 kwietnia 2015 r. proboszczem naszej parafii. Pełnił funkcje diecezjalnego duszpasterza akademickiego, diecezjalnego duszpasterza środowisk twórczych, diecezjalnego duszpasterza pracowników wodociągów i kanalizacji oraz obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim. Był również kapelanem i sekretarzem Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Od 22 czerwca 2001 r. jest kanonikiem gremialnym kapituły kolegiackiej gdańskiej.

Decyzją Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia od dnia 13 kwietnia 2015 r. posługuje w naszej parafii jako kapłan emeryt.

Od 2 listopada 2016 r. - ze względu na stan zdrowia - przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej na ul. Fromborskiej w Gdańsku Przymorzu. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Bernarda. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.