Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Duszpasterze

Ks. Jan Świstowicz - proboszcz

swistowiczjanKs. Jan pochodzi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej z parafii św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1989 r. z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

Był wikariuszem w parafiach św. Wawrzyńca w Luzinie, św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, Świętej Rodziny w Gdańsku Stogach, św. Judy Tadeusza w Gdańsku Łostowicach oraz proboszczem w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kiezmarku (01.03.2011-12.04.2015). Od 13 kwietnia 2015 roku jest proboszczem w naszej parafii.

Od 19 grudnia 2015 r. pełni funkcję Wicedziekana dekanatu Gdańsk Wrzeszcz, a od 24 marca 2016 r. jest kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej gdańskiej. 

Ks. Mariusz Kotłowski - wikariusz

kotlowskimariusz

Ks. Mariusz urodził się w 12 października 1986 roku w Wejherowie. Pochodzi z parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Górze (Dekanat Luzino).

Święcenia kapłańskie otrzymał 19 maja 2012 roku z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Ks. Mariusz z dniem 1 lipca 2012 roku został ustanowiony wikariuszem w parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie.

Od 1 lipca 2015 r. został mianowany wikariuszem naszej parafii. Opiekuje się Służbą Liturgiczną oraz scholą "Armia Pana", przygotowuje dzieci do I Komunii św. Jest Katechetą w Szkole Podstawowej nr 20 w Gdańsku.

Ks. Mateusz Małek - wikariusz

MalekMateusz

Ks. Mateusz urodził się 28 września 1991 roku w Gdańsku. Pochodzi z parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej na gdańskiej Żabiance.

Święcenia kapłańskie otrzymał 21 maja 2016 roku z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Pierwszą placówką, na której ks. Mateusz posługiwał była parafia św. Ojca Pio w Gdańsku - Ujeścisku.

Od 1 lipca 2019 r. został mianowany wikariuszem naszej parafii. Opiekuje się Oazą Dzieci Bożych, Rycerstwem Św. Michała Archanioła, jednym Kręgiem Domowego Kościoła oraz scholą "Armia Pana". Pełni również posługę w Domu Opieki „Za Sosnami”. Jest Katechetą w Przedszkolu nr 44 oraz XXIII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku (ZSO nr 10).
Ks. Adam Dzionk - neoprezbiter

dzionk adam

Ks. Adam Dzionk przyjął święcenia kapłańskie 19 maja 2018 r. z rąk Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia w Archikatedrze Oliwskiej.

Pierwszą placówką, do której został skierowany jako neoprezbiter (nowo wyświęcony kapłan) stała się parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie. Ks. Adam pochodzi z parafii św. Wojciecha w Redzie.

W naszej parafii Opiekuje się: Wspólnotą SHEMA (Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji), młodzieżą skupioną w Ruchu Lednickim oraz przygotowuje młodzież do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest katechetą w ZSO nr 10 oraz SP nr 20 w Gdańsku.

Ks. Bernard Zieliński - rezydent

zielinski bernard

Ks. Bernard urodził się 30 marca 1940 r. w Brusach.

Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1964 z rąk Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrzeszczu, następnie proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Różynach, a od 1 kwietnia 1985 r. do 12 kwietnia 2015 r. proboszczem naszej parafii. Pełnił funkcje diecezjalnego duszpasterza akademickiego, diecezjalnego duszpasterza środowisk twórczych, diecezjalnego duszpasterza pracowników wodociągów i kanalizacji oraz obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim. Był również kapelanem i sekretarzem Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Od 22 czerwca 2001 r. jest kanonikiem gremialnym kapituły kolegiackiej gdańskiej.

Decyzją Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia od dnia 13 kwietnia 2015 r. posługuje w naszej parafii jako kapłan emeryt.

Od 2 listopada 2016 r. - ze względu na stan zdrowia - przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej na ul. Fromborskiej w Gdańsku Przymorzu. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Bernarda.

 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.