Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Ks. Jan Świstowicz - proboszcz

swistowicz janKs. Jan pochodzi z diecezji zamojsko-lubaczowskiej z parafii św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1989 r. z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego.

Był wikariuszem w parafiach św. Wawrzyńca w Luzinie, św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu, Świętej Rodziny w Gdańsku Stogach, św. Judy Tadeusza w Gdańsku Łostowicach oraz proboszczem w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Kiezmarku (01.03.2011-12.04.2015). Od 13 kwietnia 2015 roku jest proboszczem w naszej parafii.

Od 19 grudnia 2015 r. pełni funkcję Wicedziekana dekanatu Gdańsk Wrzeszcz, a od 24 marca 2016 r. jest kanonikiem honorowym kapituły kolegiackiej gdańskiej.

Ks. Dariusz Bobek - wikariusz

bobek dariusz

Ks. Dariusz urodził się 15 sierpnia 1985 roku w Szczawnicy (diecezja tarnowska). Pochodzi z parafii pw. św. Marcina biskupa w Grywałdzie (powiat nowotarski).

Święcenia kapłańskie otrzymał 18 czerwca 2011 roku z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Na obrazku prymicyjnym napisał: „W Tobie Panie zaufałem nie zawstydzę się na wieki.”

Dekretem ks. Arcybiskupa Metropolity z dniem 1 lipca 2011 roku został mianowany wikariuszem w parafii św. Jadwigi w Gdańsku - Orunia Górna (2011-2014).
Trzy kolejne lata (2014-2017) był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie.

Od 1 lipca 2017 roku został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Opiekuje się: Wspólnotą SNE Shema, Ruchem Lednickim i przygotowuje młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Jest katechetą w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku.

Ks. Mariusz Kotłowski - wikariusz

kotlowski mariuszKs. Mariusz urodził się w 12 października 1986 roku w Wejherowie. Pochodzi z parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Górze (Dekanat Luzino).

Święcenia kapłańskie otrzymał 19 maja 2012 roku z rąk ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Ks. Mariusz z dniem 1 lipca 2012 roku został ustanowiony wikariuszem w parafii św. Antoniego Padewskiego w Redzie.

Od 1 lipca 2015 r. został mianowany wikariuszem naszej parafii. Opiekuje się Służbą Liturgiczną oraz scholą "Armia Pana", przygotowuje dzieci do I Komunii św. Jest Katechetą w Szkole Podstawowej nr 20 w Gdańsku.

Ks. Piotr Kraiński - wikariusz

krainski_piotrKs. Piotr otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abpa Tadeusza Gocłowskiego dnia 4 czerwca 1988 r.

Pracował jako wikariusz w parafiach św. Stanisława Biskupa w Gdańsku Wrzeszczu, Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, Miłosierdzia Bożego w Gdańsku Migowie i św. Teresy Benedykty od Krzyża w Gdańsku Ujeścisku.

Od 9 listopada 2015 r. jest wikariuszem w naszej parafii. Katechizuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych nr 10 w Gdańsku. W parafii opiekuje się Wspólnotą Rycerzy św. Michała Archanioła.

Ks. Bernard Zieliński - rezydent

zielinski bernardKs. Bernard urodził się 30 marca 1940 r. w Brusach.

Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1964 z rąk Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Był wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa we Wrzeszczu, następnie proboszczem parafii pw. św. Wawrzyńca w Różynach, a od 1 kwietnia 1985 r. do 12 kwietnia 2015 r. proboszczem naszej parafii. Pełnił funkcje diecezjalnego duszpasterza akademickiego, diecezjalnego duszpasterza środowisk twórczych, diecezjalnego duszpasterza pracowników wodociągów i kanalizacji oraz obrońcy węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim. Był również kapelanem i sekretarzem Ks. Bpa Edmunda Nowickiego.

Od 22 czerwca 2001 r. jest kanonikiem gremialnym kapituły kolegiackiej gdańskiej.

Decyzją Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia od dnia 13 kwietnia 2015 r. posługuje w naszej parafii jako kapłan emeryt.

Od 2 listopada 2016 r. - ze względu na stan zdrowia - przebywa w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II Caritas Archidiecezji Gdańskiej na ul. Fromborskiej w Gdańsku Przymorzu. Prosimy o modlitwę w intencji Ks. Bernarda.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.