Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Godziny urzędowania

• we wtorki i czwartki w godz. 9.00 – 11.00 i 16.30 – 18.30;
  • w soboty od 9.00 - 11.00.

Ks. Proboszcz przyjmuje we wtorki po południu.

Sakrament Chrztu

• akt urodzenia dziecka,
  • dowód osobisty lub inny dokument tożsamości osoby zgłaszającej dziecko do chrztu,
  • dane o rodzicach chrzestnych (imię, nazwisko, wiek, adres) oraz zaświadczenia z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o możliwości bycia ojcem lub matką chrzestną.

Sakrament Bierzmowania

• metryka Chrztu,
  • zaświadczenie o uczestnictwie w katechizacji szkolnej (indeks) lub ostatnie świadectwo katechizacji,
  • w przypadku osób starszych – świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej.

Pierwsza Komunia Święta

• metryka chrztu dziecka.

Sakrament Małżeństwa

• aktualne tj. z datą do 3 miesięcy wstecz Metryki chrztu,
  • dowody osobiste,
  • ostatnie świadectwo katechizacji,
  • świadectwo bierzmowania,
  • zaświadczenie o uczestnictwie w kursie przedmałżeńskim,
  • zaświadczenie o ukończeniu kursu poradnictwa małżeńskiego,
  • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne, gdy małżonkowie chcą, by ślub kościelny pociągał za sobą skutki cywilno-prawne, tzw. Ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

Pogrzeb katolicki

• akt zgonu,
  • zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku, jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala),
  • jeśli osoba zmarła była z innej parafii - pozwolenie na pogrzeb proboszcz własnej parafii.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.