Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 1 stycznia 2017 r.

 1. Niech błogosławieństwo Boże, Chrystusowy pokój i opieka Maryi świętej Bożej Rodzicielki towarzyszą wam, waszym rodzinom, naszej parafii, Ojczyźnie i światu przez wszystkie dni Nowego Roku Pańskiego 2017.
 2. W pierwszy dzień Nowego Roku Kościół celebruje uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Msze Święte dzisiaj są w następującym porządku: o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.
 3. Dzisiejszy dzień, z inicjatywy papieża bł. Pawła VI (list z 1967 r.) jest obchodzony jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi: Jej niczego Bóg nie odmawia.
 4. W piątek 6 stycznia, który jest pierwszym piątkiem miesiąca, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli. Msze św. będą w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C+M+B, dodając cyfry Roku Pańskiego, co tłumaczymy również jako prośbę, Christus mansionem benedicat. aby Chrystus błogosławił nasz dom. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Misyjny Dzień Dzieci. Po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na misje święte.
 5. Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podst. nr 20 będą w piątek 6 stycznia o godz. 10.45. Serdecznie zapraszamy.
 6. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek godzina święta z modlitwą o powołania od 18.30 do 19.00;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Szkaplerza Świętego i wszystkich czcicieli Maryi.
 7. Dziękujemy róży p.w. MB Ostrobramskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. Maryi Matki Kościoła, zelatorka pani Halina Sarnowska
 8. Intencje Apostolstwa Modlitwy na styczeń 2017:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby wszyscy chrześcijanie angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej.
 9. W tym tygodniu w liturgii kościoła patronują nam:
  • 2 I św. Bazyli Wielki i św. Grzegorz z Nazjanzu, biskupi i doktorzy Kościoła żyjący w IV wieku.
 10. Trwają w parafii odwiedziny duszpasterskie. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i szczerej rozmowy z kapłanem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 11. W czasie trwania kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30
 12. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów.
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Krystyny Bloch l. 54; zmarłą Krystynę, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.