Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Chrztu Pańskiego - 8 stycznia 2017 r.

 1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem.
 2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa. Mamy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Panem Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi: po to jesteśmy posłani do świata.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W każdy piątek o godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 5. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. JP II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka w sobotę 14 stycznia o godz. 14.00.
 6. Za tydzień o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które swoją rocznicę obchodzą w miesiącu styczniu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 8. Dziękujemy róży p.w. Maryi Matki Kościoła za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych: zelatorka pani Teresa Barzowska.
 9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Mały Gość i Miłujcie się.
 10. W przyszłą niedzielę 15 stycznia kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 11. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 12. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
 13. W czasie trwania kolędy w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 14. Wszystkim świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny i jubileusze przekazujemy najlepsze życzenia: zdrowia, radości, pokoju i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów i zapewniamy o naszej modlitwie.
 15. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Jana Jakubaszko l. 88; śp. Henryka Kowalczyk l. 87; śp. Stanisława Pilch l. 92 i sp. Telesfora Dalidę l. 74; tych zmarłych, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.