Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Zwykła - 15 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam świadectwo Jana Chrzciciela o Jezusie; Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. Prośmy Boga o tę Janową odwagę i wrażliwość serca, abyśmy byli gotowi dawać autentyczne świadectwo naszej wiary o Jezusie.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Otoczmy ich dzisiaj naszą szczególną modlitwą.
 3. We wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.
 4. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W każdy piątek o g. 15.00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już po nagrodę do Pana.
 8. Modlitwie różańcowej, o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka pani Irena Kamińska.
 9. W piątek przypada 26 rocznica nominacji biskupiej naszego Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii grupę kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego razem z księdzem opiekunem. Zespół muzyczny kleryków będzie grał podczas wszystkich Mszy św., a ksiądz wygłosi Słowo Boże. Będzie to niedziela modlitw za powołanych do kapłaństwa, a także o nowe powołania z naszej parafii.
 11. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 12. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
 13. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 14. Trwają w parafii odwiedziny duszpasterskie: kolęda. Plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. W czasie trwania kolędy w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 15. W tygodniu patronują nam:
  • 17 I św. Antoni, opat, słynny pustelnik, żyjący na przełomie III i IV wieku;
  • 19 I św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), bp przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego;
  • 21 I św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku. W jej wspomnienie papież błogosławi baranki, z których wełny będą utkane paliusze dla nowych metropolitów.
 16. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Jadwigi Adam l.82; i śp. Zofii Stepan l.84; w piątek odbył się pogrzeb ks. Infułata Albina Potrackiego l.84; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.