Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Zwykła - 23 stycznia 2016 r.

 1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.
 2. Witamy serdecznie pośród nas O. Zbigniewa – paulina z Krakowa, który dziś głosi nam Słowo Boże.
 3. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
 4. Stowarzyszenie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej zaprasza samotnych i niepełnosprawnych mieszkańców Brzeźna na wspólne kolędowanie przy świątecznym stole dziś o godz. 17.00 w budynku dawnej szkoły przy ul. Północnej 5.
 5. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Dziękujemy ks. Diakonowi Pawłowi Łuczakowi, który kończy dziś swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy dojścia do Chrystusowego kapłaństwa, wszelkich łask, ludzkiej życzliwości oraz radości i owocnej posługi w kapłańskim powołaniu.
 8. Modlitwie różańcowej, o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. MB Niepokalanie Poczętej - zelatorka - pani Zofia Stec, dziękujemy za przewodnictwo modlitewne; a w tym tygodniu modlitwę prowadzi róża p.w. MB Bolesnej - zelatorka - pani Joanna Płaczkowska.
 9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek i piątek o godz. 18.45 w kościele.
 10. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7950zł. Bóg zapłać.
 11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
 12. We wtorek zakończymy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Już dziś dziękujemy Wam Kochani Parafianie za otwarcie domów i serc na Boże Błogosławieństwo, które Wam nieśliśmy. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
 13. Plan kolędy na najbliższe dni:
  • 24.01 - niedziela godz. 15.00 - ul. Nadmorski Dwór nr 18AB, 20, 22AB, 24 i 26;
  • 25.01 - poniedziałek godz. 16.30 - ul. Nadmorski Dwór 32ABCDF i 34ABC;
  • 26.01 - Wtorek godz. 16.30 - kolęda dodatkowa.
 14. Uwaga w czasie trwania kolędy w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30
 15. Biuro pielgrzymkowe Kaszub-Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. od 27.02 do 05.03.2016 w cenie 3600 zł. od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza.
 16. W tygodniu patronują nam:
  • 26 I święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;
  • 27 I bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym;
  • 28 I św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów, jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła, wielki czciciel Jezusa Eucharystycznego; jest on autorem m.in. hymnu eucharystycznego Zbliżam się pokorze.
 17. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stanisława Gorlach, l.87; śp. Marii Wójtowicz, l.65; śp. Zofii Barbary Romańskiej, l.86; śp. Marii Pogorzelskiej, l,85; śp. Bernadety Rybak, l.77 i śp. Adama Kowalskiego, l.57; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.