Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Zwykła - 22 stycznia 2017 r.

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii grupę kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego razem z księdzem opiekunem ks. dr. Janem Uchwatem, Ojcem Duchownym naszego Seminarium. Zespół muzyczny kleryków będzie grał podczas wszystkich Mszy św., a ksiądz Jan wygłosi Słowo Boże. Modlimy się za wszystkich powołanych do kapłaństwa, a także o nowe, święte i liczne powołania z naszej parafii.
 3. Wczoraj był Dzień Babci, a dziś jest Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, którym tak wiele zawdzięczamy.
 4. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, które wypada w środę 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary i nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 6. W każdy piątek o g. 15.00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 7. W czwartek, będziemy przeżywać Dzień Islamu, z którym łączy nas postać Abrahama. W tym dniu módlmy się, aby z powodu religii nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
 8. Modlitwie różańcowej, o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. św. Faustyny Kowalskiej, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Jana Pawła II, zelatorka pani Anna Nowak
  W sobotę organizujemy wyjazd na kulig do Wieżycy połączony z pieczeniem kiełbasek dla dzieci, młodzieży i rodziców. Koszt od osoby 25zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Mariusza.
 9. W przyszłą niedzielę 29 stycznia po Mszy św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chórku.
 10. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 6950zł. Bóg zapłać.
 11. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
 12. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 13. W środę zakończymy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Już dziś dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za otwarcie domów i serc na Boże Błogosławieństwo, które Wam nieśliśmy. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
 14. 16. Uwaga w czasie trwania kolędy w niedzielę nie ma Mszy św. o godz. 16.30
 15. W tygodniu patronują nam:
  • 24 I św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
  • 26 I św.św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę;
  • 27 I bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński;
  • 28 I św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła
 16. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Ryszarda Chojnackiego l.67; we wtorek odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. Prałata Franciszka Fecko l.79; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.