Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Zwykła - 29 stycznia 2017 r.

 1. Dzisiejsza ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego chórku.
 3. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego: Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 6.30; 7.30; 10.00; 16.30 i 18.00. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 4. Przy wyjściu z kościoła można dziś nabyć świece gromnice; małe – 6zł; duże – 12zł.
 5. Z woli papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 do 19.30;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.00 – Nabożeństwo pierwszo piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. W piątek 3 lutego we wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
 10. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę o godz. 18.00.
 11. W piątek na 18.00 zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św. i pierwsze Spotkanie Lednickie.
 12. Dziękujemy róży p.w. św. Jana Pawła II, za prowadzenie w minionym tygodniu Modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Królowej Różańca św., zelatorka pani Maria Wołoszka.
 13. Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty 2017 r.
  • Intencja ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, byli przyjmowani i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.
 14. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy książeczki do nabożeństwa dla dzieci klas III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 15. W dniach od 27.03 do 02.04.2017 organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym. Spotkanie przed pielgrzymką będzie w środę 1 lutego o godz. 18.30 w naszej kawiarence.
 16. W środę zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za otwarcie domów i serc na Boże Błogosławieństwo, które Wam nieśliśmy. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
 17. Jutro w poniedziałek od godz. 16.30 będzie jeszcze kolęda dodatkowa. Kto nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie może poprosić o kolędę dodatkową. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 18. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość.
 19. W tygodniu patronują nam:
 20. 31 I św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży;
 21. 3 II św. Błażej, biskup i męczennik z IV w. jego pomocy wzywamy w chorobach gardła.
 22. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie.
 23. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 24. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ryszarda Kamińskiego l.70; śp. Zygmunta Kłosowskiego l.88 i śp. Julii Majewskiej l.20; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.