Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Zwykła - 5 lutego 2017 r.

 1. Jezus w dzisiejszej Ewangelii w słowach skierowanych do swoich uczniów i do każdego z nas, przypomina, że nasze życie ma być przesiąknięte solą i światłem. Tylko w ten sposób możemy stać się świadkami Chrystusa w świecie.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy świece i książeczki do nabożeństwa dla dzieci klas III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę 11 lutego przypada wspomnienie N.M.P. z Lourdes. W 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas osiemnastu spotkań z Bernadetą Maryja wzywała do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany kościół. Tak też się stało. Dziś do Lourdes przybywają pielgrzymi z całego świata.
 6. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. W naszym kościele Msza Święta ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będzie w sobotę o godz. 12.00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym i seniorom w dotarciu do kościoła.
 7. W piątek na g. 18.00. zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św., której będzie przewodniczył o. Wojciech Prus, dominikanin odpowiedzialny za spotkania w Lednicy, a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Lednickie w kawiarence.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Królowej Różańca św. za prowadzenie w minionym tygodniu Modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Wniebowziętej: zelatorka pani Jadwiga Kosecka
 9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Fatimy w dniach od 27.03 do 02.04.2017 w cenie 1300zł i 420 Euro od osoby. Szczegółowy program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza i w biurze parafialnym.
 10. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość.
 11. W tym tygodniu patronują nam:
  • 6 II św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu;
  • 10 II św. Scholastyka (+542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
 12. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie.
 13. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Bolesława Kucharskiego l.68; polećmy go Bożemu miłosierdziu. 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.