Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Zwykła - 31 stycznia 2016 r.

 1. W wydarzeniu opisywanym w dzisiejszej Ewangelii można zobaczyć jakby résumé Jezusowej misji: będzie nauczać, uzdrawiać, ale w końcu zostanie odrzucony przez swój naród i wydany na śmierć. Stanowi ono również zapowiedź, że za wierność Chrystusowi trzeba czasem zapłacić najwyższą cenę.
 2. W dzisiejszą niedzielną obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. To szczególna okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
 3. We wtorek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą: o godz. 6.30; 7.30; 9.30; 16.30 i 18.00. Przynieśmy ze sobą świece gromnice, które zostaną pobłogosławione na początku każdej Mszy Świętej. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa Światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i cierpienia, aby przypominały nam o Jezusie Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 4. W tym dniu już po raz 20. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Tego dnia zakończy się również przeżywany od listopada 2014 r. Rok Życia Konsekrowanego. W tym dniu zbiórka do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas.
 5. W środę, 3 lutego we wspomnienie Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy świece oraz udzielimy specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem. W piątek we wspomnienie św. Agaty poświęcenie chleba i wody.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.00.
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszo piątkowe z Komunią św. dla dzieci.
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 8. Chorych z Komunią św. ks. Piotr Sasin, ks. Mariusz i ks. Piotr Kraiński odwiedzą w piątek od godz. 8.30; a ks. Prob. odwiedzi swoich chorych w sobotę od godz. 8.30.
 9. Modlitwie różańcowej, o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. MB Bolesnej (zelatorka pani Joanna Płaczkowska), dziękujemy za przewodnictwo modlitewne; a w tym tygodniu modlitwę prowadzi róża p.w. MB Cierpliwie Słuchającej (zelatorka pani Halina Kloskowska).
 10. W przyszłą niedzielę o 16.30 Msza św. dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 11. Intencję Apostolstwa Modlitwy na luty 2016:
  • ogólna: Abyśmy opiekowali się światem stworzonym, który otrzymaliśmy jako bezinteresowny dar, żeby go pielęgnować i chronić dla przyszłych pokoleń.
  • ewangelizacyjna: Aby wzrastały szanse na dialog i spotkanie wiary chrześcijańskiej i ludów Azji.
   Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Niedziela i Mały Gość.
 12. We wtorek zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Bardzo dziękujemy Wam Kochani Parafianie za otwarcie domów i serc na Boże Błogosławieństwo, które Wam nieśliśmy. Dziękujemy za gościnność, serdeczność i ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii. W imieniu ministrantów dziękujemy także za ofiary składane do puszek na ich fundusz.
 13. Biuro pielgrzymkowe Kaszub–Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. od 27.02 do 05.03.2016 w cenie 3600zł. od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza.
 14. W tygodniu patronują nam:
  • 3 lutego św. Błażej, bp Sebasty w Armenii, orędownik w chorobach gardła;
  • 5 lutego św. Agata, dziewica i męczennica, jej imię oznacza dobra; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
  • 6 lutego święci męczennicy japońscy Paweł Miki i Towarzysze z XVI wieku.
 15. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Heleny Śmigielskiej, l.65; śp. Marian Spretka, l. 59 i śp. Jadwigi Uściłowskiej, l.89; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.