Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Zwykła - 12 lutego 2017 r.

 1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła.
 2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci dwaj bracia, bardzo wykształceni, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie.
 3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, patrona zakochanych, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską za wiarę. Niech to będzie okazja do radości i do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Módlmy się za narzeczonych, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00, serdecznie zapraszamy.
 6. Próba chóru w poniedziałek 13 lutego po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza osoby dotychczas śpiewające i nowe osoby chętne do śpiewania.
 7. W piątek na g. 18.00. zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św., a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Lednickie w kawiarence.
 8. Dziękujemy róży p.w. MB Wniebowziętej za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Niepokalanie Poczętej, zelatorka pani Zofia Stec.
 9. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 11. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie.
 12. Msza święta w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu obchodzą w miesiącu lutym, w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy. Liturgię Mszy św. przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 13. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 14. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Stanisława Kunikowskiego, l.77; polećmy go Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.