Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VII Niedziela Zwykła - 19 lutego 2017 r.

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 2. Dziś o godz. 11.00 Msza święta w intencji małżeństw, które swoją rocznicę ślubu obchodzą w miesiącu lutym. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 3. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Jest ono okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. W czwartek 23 lutego dla naszej parafii przypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie od godz. 15.00 – 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00.
 7. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 8. W piątek na g. 18.00. zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Mszę św., a po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kawiarence.
 9. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych będą od 1 do 4 marca; a rekolekcje szkolne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i młodzieży szkół średnich będą od 12 do 15 marca 2017.
 10. Dziękujemy róży p.w. MB Niepokalanie Poczętej za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Bolesnej, zelatorka pani Joanna Płaczkowska
 11. Ustanowienie nowych ministrantów będzie za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00.
 12. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa drugi etap remontu organów, zostały wykonane dwie nowe ławki z zabudową klęcznikową z przodu kościoła, zakupiliśmy mikser i kolumny dla chórku oraz dwa nowe mikrofony bezprzewodowe.
 13. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość.
 14. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 23 II św. Polikarp, bp i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.
 15. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Władysława Jasińskiego, l.78; Jadwigi Maślarz, l.88; sp. Andrzeja Wysockiego, l.56; i sp. Genowefy Markowskiej, l. 90; wczoraj na Podlasiu odbył się pogrzeb śp. Anny Tymińskiej, l.93, mamy s. Jordany naszej katechetki, polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.