Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VII Niedziela Zwykła - 26 lutego 2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. W zakrystii jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości.
 2. Przed nami ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.
 3. W najbliższą środę jest Środa Popielcowa: rozpoczniemy okres Wielkiego Postu oraz Rekolekcje dla dorosłych. Msze święte z nauką rekolekcyjną i z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą: o godz. 6.30, 7.30, 10.00, 16.30, 18.00 i 19.00.
 4. Rekolekcje i czas Wielkiego Postu mają służyć naszemu nawróceniu i mają przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Plan rekolekcji jest wyłożony na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 5. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jednego do syta. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 roku życia.
 6. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 19.00 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 19.00 do 20.00
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z nauką; od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych; o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci z Komunią św.
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Wspólnotę Szkaplerza Świętego i wszystkich czcicieli Maryi.
 9. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 9.00.
 10. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 11. W piątek na g. 19.00. zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Drogę Krzyżową, a po Drodze Krzyżowej na spotkanie w kawiarence.
 12. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będzie w najbliższą niedzielę 5 marca po Mszy św. o godz. 11.00. w kościele.
 13. W środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
 14. Dziękujemy róży p.w. MB Bolesnej za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Cierpliwie Słuchającej, zelatorka pani Halina Kloskowska.
 15. Intencje Apostolstwa Modlitwy na marzec 2017
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.
 16. Polecamy prasę katolicką: Gość Niedzielny, Miłujcie się i Mały Gość.
 17. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7700zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.
 18. W tym tygodniu patronuje nam:
  • w sobotę, 4 marca św. Kazimierz (1458-1484), polski królewicz, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć. Św. Kazimierz jest Patronem Litwy.
 19. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, wszystkich zapewniamy o naszej modlitwie.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Walentego Steckiewicza, l.78; śp. Marka Winiarskiego, l. 65; i śp. Wandy Sadkowskiej, l.83; polećmy ich Bożemu miłosierdziu

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.