Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

I Niedziela Wielkiego Postu - 5 marca 2017 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się trwające od Środy Popielcowej kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wczoraj zakończyliśmy nasze rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymaliśmy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
 2. Dziękujemy za Waszą liczną obecność na rekolekcjach i dziękujemy osobom, które w czasie rekolekcji przygotowywały posiłki dla kapłanów Bóg zapłać.
 3. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania.
 4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00. będzie spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 6. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny.
 7. Rekolekcje szkolne dla dzieci, dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich będą od 12 do 15 marca 2017.
 8. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w wielki wtorek 11 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 9. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o kobietach samotnych oraz o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 11. Dziękujemy róży p.w. MB Cierpliwie Słuchającej za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z góry Karmel: zelatorka pani Krystyna Sikora.
 12. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 13. W piątek na g. 18.30. zapraszamy młodzież gimnazjalną i szkół średnich na Drogę Krzyżową, a po Drodze Krzyżowej na spotkanie w kawiarence.
 14. Za tydzień, w drugą niedzielę Wielkiego Postu przypada Dzień Modlitwy i Postu za Misjonarzy. Tego dnia będzie zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 15. Przypominamy, iż przed przyjęciem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie należy przyklęknąć lub wykonać ukłon, a na słowa Ciało Chrystusa głośno odpowiedzieć Amen.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej; Gość Niedzielny, Mały Gość i Miłujcie się.
 17. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Genowefy Tobiasz, l.91; śp. Teresy Gielniak, l.79; śp. Magdaleny Biazik, l. 43; śp. Wojciecha Łazarewicz, l. 49; śp. Wojciecha Burzyńskiego, l. 78 i śp. Henryka Kiełpińskiego l.66; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.