Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

II Niedziela Wielkiego Postu - 12 marca 2017 r.

 1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, który jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Wpatrzeni w Przemienionego i Ukrzyżowanego Jezusa, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, zróbmy dobre postanowienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich.
 2. Rozpoczynamy dziś rekolekcje szkolne dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich będą one trwały do środy 15 marca 2017. Program rekolekcji jest na stoliku przy wyjściu z kościoła. Rekolekcje powinny być zakończone przystąpieniem do spowiedzi i Komunii świętej oraz dobrym i konkretnym postanowieniem. Przeto prosimy rodziców i dziadków, aby własnym przykładem zachęcili dzieci i młodzież do licznego udziału w rekolekcjach oraz do podjęcia dobrych postanowień.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 4. Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Po Drodze Krzyżowej w piątek młodzież zapraszamy na spotkanie do kawiarenki.
 5. Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu - nazywaną niedzielą Ad Gentes - przypada Dzień Modlitwy i Postu za misje i misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Misje.
 6. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w wielki wtorek 11 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 7. W poniedziałek 13 marca przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Maryi w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie przeprowadził Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Dziękujemy róży p.w. MB z Góry Karmel za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. św. Józefa, zelator pan Gerard Barzowski.
 10. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 11. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jan Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka w sobotę o godz. 12.00.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy małżeństwa, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu marcu. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 13. Przy wyjściu z kościoła można zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 14. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć kartki świąteczne przygotowane przez naszą młodzież i siostrę Bognę.
 15. Za tydzień kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały zakupione dwa nowe kielichy mszalne, dwie głębokie pateny do Komunii św., które za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone, oraz pięć nowych ornatów maryjnych, zbliża się pielgrzymka do Fatimy gdzie zostaną zakupione i pobłogosławione 4 Figury MB Fatimskiej, które w specjalnie przygotowanych ołtarzach od 13 maja będą nawiedzać rodziny naszej parafii.
 16. Przypominamy, iż przed przyjęciem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie należy przyklęknąć lub wykonać ukłon, a na słowa Ciało Chrystusa głośno odpowiedzieć Amen.
 17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość i Miłujcie się.
 18. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podst. nr 18 przy ul. Krasickiego 10 zapraszają na Dzień Otwarty w sobotę 18 marca w godz. od 10.00 do 14.00.
 19. Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis w dniu 8 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 16 zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 20. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.