Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Zwykła - 7 lutego 2016 r.

 1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi: tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła. Rozpoczynający się dzisiaj 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją, a wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości bodźcem do ich podjęcia.
 2. Przed nami ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości. We wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa: rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem w tym dniu będą: o godz. 6.30, 7.30, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.00
 4. W Środę Popielcową osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że Wielki Post jest "czasem zakazanym" dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.
 5. Nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego. Nie żałujmy czasu i odwagi, by pokazać, że mocno trwamy przy Chrystusowym Krzyżu, znaku naszego zbawienia.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek, 11 lutego jest wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych i osób starszych połączona z udzieleniem Sakramentu Chorych o godz. 12.00. Pomóżmy chorym i seniorom w dotarciu do kościoła.
 8. Także w czwartek w ramach Tygodnia Małżeństw, Małżonkowie należący do Domowego Kościoła poprowadzą modlitwę w intencji rodzin. Rozpoczęcie o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, a szczególnie małżeństwa.
 9. Dziś o 16.30 Msza św. dla Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 10. Modlitwie różańcowej, o godz. 17.30 przewodniczyła w minionym tygodniu róża p.w. MB Cierpliwie Słuchjącej (zelatorka pani Halina Kloskowska), dziękujemy za przewodnictwo modlitewne; a w tym tygodniu modlitwę prowadzi róża p.w. MB z góry Karmel (zelatorka pani Krystyna Sikora).
 11. Pan organista Tomasz zaprasza osoby chętne do śpiewania w chórze parafialnym we wtorek na godz. 18.30 do domu parafialnego.
 12. Osoby dorosłe, które chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie we czwartek o godz. 18.30 w kościele.
 13. Organizujemy wyjazd na ŚDM w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca 2016 z udziałem Ojca świętego Franciszka. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
 14. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 15 lutego o godz. 18.30 w kościele, osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
 15. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 16. Biuro pielgrzymkowe Kaszub–Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. od 27.02 do 05.03.2016 w cenie 3600 zł od osoby. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. Zapisy u ks. Proboszcza.
 17. W tygodniu patronuje nam 10 lutego św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu
 18. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krystyny Bujko, l.59; śp. Tomasza Błażejewicza, l. 48 i śp. Zygmunta Bernata, l.88; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.