Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkiego Postu - 19 marca 2017 r.

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego Postu. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu.
 2. Dziś o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu marcu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • W najbliższy piątek o 18.30 będzie Misterium Drogi Krzyżowej śpiewanej przez chórzystów, pod kierunkiem p. Tomasza, naszego organisty. To misterium zostało skomponowane w roku 1983 przez o. Redemptorystów i jest wykonywane na całym świecie, serdecznie zapraszamy.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  • Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Po Drodze Krzyżowej w piątek młodzież zapraszamy na spotkanie do kawiarenki.
 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w wielki wtorek 11 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Ponieważ dzisiaj 19 marca przypada w niedzielę, dlatego jutro w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa. Papież bł. Pius IX w 1870 r. ogłosił św. Józefa patronem Kościoła i rodzin chrześcijańskich. Msze Święte o godz. 6.30; 7.30 i 18.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów oraz solenizantów i solenizantki do wspólnej modlitwy.
 6. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą Kościół obchodzi zawsze na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. W Kościele tę uroczystość celebrujemy jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie, jako dar Stwórcy, jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 6.30, 7.30, 9.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 9.30 będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W tym dniu ofiary na tacę są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Na duchową adopcję proszę przynieść świece.
 7. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Dziękujemy róży p.w. św. Józefa za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. NMP Królowej Polski, zelatorka pani Zofia Falińska.
 10. Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za liczny i chętny udział w rekolekcjach wielkopostnych. Dziękujemy także, rodzicom, katechetom, nauczycielom i dyrekcjom naszych szkół za pomoc i życzliwość okazaną przy organizacji rekolekcji.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki świąteczne przygotowane przez naszą młodzież i siostrę Bognę oraz zabrać Skarbonkę Caritasu na rodzinną Jałmużnę Wielkopostną.
 12. Dziś jest kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały zakupione dwa nowe kielichy mszalne, dwie głębokie pateny do Komunii św., które dziś na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone, oraz pięć nowych ornatów maryjnych, zbliża się pielgrzymka do Fatimy gdzie zostaną zakupione i pobłogosławione 4 Figury MB Fatimskiej, które w specjalnie przygotowanych ołtarzach od 13 maja będą nawiedzać rodziny naszej parafii.
 13. Przypominamy, iż przed przyjęciem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie należy przyklęknąć lub wykonać ukłon, a na słowa Ciało Chrystusa głośno odpowiedzieć Amen.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość i Miłujcie się.
 15. Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis w dniu 8 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 16zł. od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 16. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia życzymy: zdrowia, radości i Bożego błogosławieństwa oraz opieki Maryi i świętych Patronów, zapewniamy o naszej modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Julii Szysler, l.84, Jadwigi Koszewskiej, l. 79 i śp. Franciszka Nestoruk, l.81; polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.