Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2017 r.

 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie koloru szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on także więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, pokutującym i nawróconym grzesznikom. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów.
 3. Nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 8.00 dla wszystkich, o godz. 17.00 dla dzieci z rodzicami i osób starszych i o 18.30 dla młodzieży i dorosłych.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
  • Wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcamy i zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
 4. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w wielki wtorek 11 kwietnia od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 5. Jutro ks. proboszcz z grupą parafian udaje się na pielgrzymkę samolotową do Fatimy.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Dziękujemy róży p.w. NMP Królowej Polski za prowadzenie w minionym tygodniu modlitwy różańcowej, o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Fatimskiej, zelatorka pani Lucyna Jabłońska
 8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 7.30 Msza św. a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Szkaplerza oraz wszystkich czcicieli Maryi.
 9. Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2017
  • Intencja ogólna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.
 10. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan organista zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 11. Zwyczajem lat poprzednich organizujemy zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 12. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki świąteczne przygotowane przez naszą młodzież i siostrę Bognę.
 14. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7350 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu zapłaciliśmy kolejne 10.000 zł na remont naszych organów, zostały umocowane ławki w kościele.
 15. W dniach od 25 czerwca do 1 lipca 2017 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 690zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 540zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca maja.
 16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość i Miłujcie się.
 17. Kościelna Służba Mężczyzn Semper Fidelis w dniu 8 kwietnia organizuje wyjazd autokarem na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej. Wyjazd o godz. 9.15 sprzed kościoła. Koszt wyjazdu 16zł od osoby. Zapisy i opłata w zakrystii po Mszy św.
 18. W piątek 30 marca Ks. Kan. Bernard Zieliński, wieloletni proboszcz naszej parafii, obchodzi swoje urodziny. Msza św. w intencji Ks. Bernarda będzie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 19. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Wczasy 3 zapraszają na Dzień Otwarty w sobotę, 1 kwietnia, w godz. od 10.00 do 14.00.
 20. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 22. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bernarda Adamów, l.64, Piotra Mateusiaka, l.36; śp. Marianny Lampkowskiej, l. 86; śp. Jerzego Pastwy, l. 77; śp. Bierwieczonek, l. 69 i śp. Jerzego Stańczyka, l.70; polećmy ich miłosierdziu Bożemu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.