Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkiego Postu - 2 kwietnia 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna czas pasyjny Wielkiego Postu. Od dzisiaj do Wielkiego Piątku w kościele zasłonięte zostają krzyże, jako symbol żalu i pokuty za nasze grzechy.
 2. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Hospicja naszej Archidiecezji zapraszają do udziału w akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Dzisiaj przed wejściem do kościoła będą kwestować wolontariusze na ten cel.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • Droga Krzyżowa w piątek o godz. 8.00 dla osób starszych, a o godz. 19.00 będzie Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy; zapraszamy do licznego udziału, będzie to zadośćuczynienie za nasze grzechy, a zarazem publiczne wyznanie naszej wiary;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.
 5. Spowiedź wielkanocna z udziałem księży zamiejscowych będzie w Wielki Wtorek, 11 kwietnia, od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.
 6. Próba chóru w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym. Pan Tomasz, nasz organista, zaprasza wszystkie osoby chętne do śpiewania.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 do 19.30;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza święta; od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych; o godz. 17.00 Nabożeństwo Eucharystyczne dla dzieci.
 9. W sobotę o 9.15 wyjazd na Drogę Krzyżową do Kalwarii Wejherowskiej.
 10. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy czas Wielkiego Tygodnia. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy św. Procesja z palmami na Mszach o godz. 11.00 i 12.30. Palmy za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć przed każdą Mszą św. u ministrantów przed kościołem. Złożone ofiary będą przeznaczone na wakacje dla Służby Liturgicznej.
 11. W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na spotkanie po Mszy św. o 11.00. Po spotkaniu będzie przymiarka alb komunijnych w Domu Parafialnym.
 12. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież na spotkanie w ramach XXXII Światowego Dnia Młodzieży. Rozpoczęcie uroczystości o 11.15 w Archikatedrze Oliwskiej.
 13. Dziękujemy róży MB Fatimskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża MB Nieustającej Pomocy, zelatorka pani Felicja Mrozowska.
 14. Trwa zbiórka żywności na święta dla osób i rodzin ubogich z naszej parafii. Trwałą żywność prosimy składać do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 15. Polecamy prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i Małego Gościa.
 16. W gablotkach oraz na stronie internetowej parafii jest zamieszczony program celebracji wielkotygodniowych.
 17. Szkoła Biblijna Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na rekolekcje w dniach od 12 do 14 maja w ośrodku rekolekcyjnym w Sobieszewie. Szczegółowe informacje w gablocie.
 18. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby naszych parafian: śp. Agnieszki Kunikowskiej l.40, śp. Marii Proniewicz l. 88, śp. Teresy Świrko l. 88 i śp. Jerzego Stańczyka l.70. Zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.