Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Palmowa - 8 kwietnia 2017 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy, które można nabyć u ministrantów przed kościołem.
 2. Dziś o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 3. Dziś o godz. 11.15 w Archikatedrze Oliwskiej Msza święta i spotkanie dla młodzieży w ramach XXXII Światowego Dnia Młodzieży.
 4. Spowiedź święta w tym tygodniu będzie w następującym porządku:
  • w poniedziałek i we wtorek od godz. 6.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 19.30;
  • w środę od godz. 17.00 do 19.00;
  • nie będzie spowiedzi w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę.
 5. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w środę od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych po Mszy św.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i w środę rano od 9.00 do 11.00; po południu od 16.30 do 18.30. W pozostałe dni tygodnia biuro nieczynne.
 7. Dziękujemy róży p.w. MB Nieustającej Pomocy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB z Lourdes, zelatorka pani Joanna Miziołek.
 8. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego (2100 zł). Prosimy, aby indywidualnie nie kupować i nie przynosić kwiatów do grobu, ponieważ nie harmonizuje to z przyjętą koncepcją wystroju. Jeśli ktoś chce, to ofiarę na kwiaty i wystrój grobu może złożyć w zakrystii do siostry Eweliny.
 9. Jeszcze dziś i jutro trwa zbiórka żywności dla rodzin biednych na święta. Trwałą żywność składamy do kosza ustawionego obok obrazu Jezusa Miłosiernego.
 10. Dziś po Mszy o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. Po spotkaniu będzie przymiarka alb komunijnych w Domu Parafialnym.
 11. W dniach od 30 kwietnia do 2 maja ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i do sanktuarium w Gidlach. Koszt 200 zł od osoby. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
 12. Z Fatimy zostały przywiezione cztery figury MB Fatimskiej, które od 13 maja w specjalnie przygotowanych ołtarzach rozpoczną nawiedzenie po rodzinach naszej parafii. Szczegóły i plan nawiedzenia podamy po świętach.
 13. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne. Gorąco zachęcamy do udziału w przeżywaniu największych tajemnic naszej wiary jakimi są Męka, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć paschaliki i baranki paschalne w cenie 5 zł.
 15. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości - w nowym tygodniu - składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krystyny Wilkiewicz, l.68; śp. Marii Żubrowskiej, l. 82; śp. Heleny Mielczarek, l. 87; śp. Janusza Rusak, l.56 i śp. Elżbiety Klasickiej, l.69. Zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.