Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 16 kwietnia 2017 r.

 1. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. Nie ma dzisiaj Mszy świętej o 16.30.
 2. Jutro Msze Święte w porządku niedzielnym, nie ma tylko Mszy św. o godz. 16.30. Kolekta jutrzejsza przeznaczona jest KUL.
 3. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Kapłanom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Braciom Semper Fidelis, Siostrom Zakonnym, Siostrze zakrystiance, Panu Kazimierzowi, Panu Organiście, chórowi, osobom, które czytały Słowo Boże, śpiewały psalmy, prowadziły komentarz, przygotowały ognisko, Ojcom, którzy brali udział w obrzędzie umycia nóg i wszystkim Grupom apostolskim. Niech Wam wszystkim Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi obfitością swojej łaski.
 4. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem oraz wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie ma postu.
 5. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła niedziela Miłosierdzia Bożego. Dobrym przygotowaniem do tej niedzieli będzie codzienna modlitwa Koronką do miłosierdzia Bożego, na którą zapraszamy przez całą oktawę po Mszy świętej o godz.18.00. W tym dniu będzie zapowiedziana zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.
 6. Uwaga w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 będzie Msza św. a po niej wspólnota SHEMA poprowadzi uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.30.
 7. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem o. Teodora w niedzielę 23 kwietnia o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 8. Spotkanie z rodzicami młodzieży, która 9 maja przystąpi do sakramentu Bierzmowania, będzie w środę 19 kwietnia, o godz. 19.00 w kościele. Bardzo prosimy o obecność.
 9. W sobotę 22 kwietnia o godz. 9.00 będzie Spowiedź święta dla dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 10. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu kwietniu w przyszłą niedzielę o godz. 9.30. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę żywności dla rodzin biednych na święta. Dziękujemy także panom i młodzieży, za dostarczenie przygotowanych paczek do osób potrzebujących. Obdarowaliśmy 40 rodzin.
 12. Dziękujemy róży p.w. MB Lourdes za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. MB Ostrobramskiej, zelatorka pani Irena Jarczyńska.
 13. W przyszłą niedzielę będzie kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 14. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 15. W dn. od 30.04 do 2.05.2017 ks. Mariusz organizuje pielgrzymkę do Częstochowy i do sanktuarium w Gidlach. Koszt 200 zł od osoby. Zapisy i szczegóły u ks. Mariusza.
 16. W dn. od 8 do 15 lipca 2017 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 690 zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 540 zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca maja.
 17. Wszystkim obchodzącym osobiste święta i uroczystości w nowym tygodniu składamy najlepsze życzenia oraz zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Ryszarda Romanowskiego l. 81; a we wtorek 18 kwietnia o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Malborku będzie pogrzeb śp. Małgorzaty Kraińskiej, Mamy naszego ks. Piotra. Z parafii będzie jechał autokar o godz. 9.30 sprzed kościoła. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Polećmy tych zmarłych Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.