Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 23 kwietnia 2017 r.

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego: Patronalne święto Caritas Polska. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Na zakończenie Mszy św. Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu. Możliwość uczczenia relikwii św. Siostry Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 2. W rozpoczynającym się Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia! (Łagiewniki, 2002 r.).
 3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla Syrii.
 4. Dziś o godz. 9.30 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu mają w miesiącu kwietniu. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła. Zaś o godz.12.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora.
 5. Wspólnota SHEMA i Wspólnota Miłosierdzia Bożego zapraszają dziś na uwielbienie Chrystusa Zmartwychwstałego w Jego Miłosierdziu, rozpoczęcie Koronką i Mszą świętą o godz. 15.00. Dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16.30.
 6. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, będziemy obchodzili przeniesioną z dzisiejszego dnia uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej Archidiecezji.
 7. We wtorek, 25 kwietnia, przypada święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje i o pomyślne zbiory.
 8. W sobotę 29.04. jest święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła i patronki Europy. Tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 r. Naszą modlitwą ogarniemy wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
 9. Przyszła, trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej IX Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
 10. Nowenna do Ducha Świętego dla młodzieży kl. III-ich Gimnazjum przed Bierzmowaniem, które będzie 9 maja o godz. 18.00. dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30.
 11. Dziękujemy róży p.w. MB Ostrobramskiej za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30. W tym tygodniu modlitwę poprowadzi róża p.w. Maryi Matki Kościoła, zelatorka pani Halina Sarnowska.
 12. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj 2017
  • Ogólna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezus Miłosiernego.
 13. Od maja tak jak przed rokiem w niedzielę i święta nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, a będzie Msza św. o godz. 19.30.
 14. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 15. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 16. Spotkanie KSM Semper Fidelis w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 17. Ks. Mariusz zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy i do sanktuarium w Gidlach w dniach od 30.04 do 2.05. Koszt 205 zł od osoby. Zapisy u ks. Mariusza.
 18. W dn. od 8 do 15 lipca 2017 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 690 zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 540 zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca maja.
 19. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich: świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Alicji Rucińskiej, l. 84; śp. Zygmunta Skiby l. 90; śp. Urszuli Daniluk, l.59; śp. Stefanii Kolka, l. 90; i śp. Janiny Koniszewskiej, l.68; we wtorek w Malborku odbył się pogrzeb śp. Małgorzaty Kraińskiej, Mamy naszego ks. Piotra. Polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.