Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

III Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017 r.

 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym Panem.
 2. Dzisiejsza III niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna się IX Tydzień Biblijny. Zatem wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże dzisiaj, oraz w ciągu tego Tygodnia Biblijnego.
 3. Dzisiaj jest Ogólnopolska Modlitwa za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
 4. W poniedziałek rozpocznie się miesiąc maj poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00;
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 5. Nowenna do Ducha Świętego i ćwiczenie liturgii dla młodzieży kl. III-ich Gimnazjum przed Bierzmowaniem, które będzie 9 maja o godz. 18.00, w czwartek, w piątek i w sobotę godz. 19.00.
 6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.
 7. W środę, 3 maja, będzie uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. W Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 12.00 będzie Msza Św. za Ojczyznę sprawowana przez Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia.
 8. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.00;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.00 nabożeństwo majowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 9. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 10. W przyszłą niedzielę organizujemy wyjazd autokarem na uroczystości jubileuszowe i odpustowe ku czci św. Wojciecha Patrona naszej Archidiecezji. Odjazd autokaru o godz. 11.00. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 11. Dziękujemy róży p.w. Maryi Matki Kościoła za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
 12. Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj 2017
  • Ogólna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezus Miłosiernego.
 13. Od maja tak jak przed rokiem w niedzielę i święta nie będzie Mszy św. o godz. 16.30, a będzie Msza św. o godz. 19.30.
 14. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 15. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7500 zł składamy serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu został postawiony nowy ołtarz Maryjny koszt 55.000 zł, zapłaciliśmy już 45.000 zł. Trwa II etap remontu organów, w kawiarence została ustawiona zabudowa na książki i albumy z naszej biblioteki.
 16. W dn. od 8 do 15 lipca 2017 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 690 zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 540 zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca maja.
 17. W sobotę na godz. 9.30 zapraszamy rodziców dzieci kl. III-ich do generalnego sprzątania kościoła na uroczystość Pierwszej Komunii Św., która będzie 20 i 21 maja 2017.
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 1 maja św. Józef Rzemieślnik;
  • 2 maja św. Atanazy (295-373), biskup, doktor Kościoła, i wybitny nauczyciel wiary;
  • 4 maja św. Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków;
  • 6 maja św. Filip i Jakub Apostołowie.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Wiesławy Tęcza, l. 85; śp. Adama Dudek l. 90; i śp. Romualdy Chmielewskiej, l.90; Polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.