Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

IV Niedziela Wielkanocna - 7 maja 2017 r.

 1. Dzisiejszą czwartą niedzielę wielkanocną przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Pamiętajmy, że tylko dzięki kapłanom jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.
 2. Dziś na Wzgórzu Św. Wojciecha w Gdańsku odbywają się uroczystości jubileuszowe 25-lecie powstania Metropolii Gdańskiej i Patronalne naszej Archidiecezji. Suma odpustowa o godz. 12.00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Z naszej parafii pojedzie autokar o godz. 11.00 sprzed kościoła. Są jeszcze wolne miejsca.
 3. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00;
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30, z wyjątkiem wtorku o 17.00 przy grocie.
 4. We wtorek 9 maja na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii oraz dokona poświęcenia nowego ołtarza Maryjnego i czterech małych ołtarzy z Figurą MB Fatimskiej do peregrynacji po rodzinach. Młodzież przychodzi do kościoła na g. 17.30.
 5. Spowiedź dla młodzieży ich rodziców i świadków będzie w poniedziałek 8 maja o godz. 18.30. a próba generalna o godz. 19.00.
 6. Jutro 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 7. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę wraz z nabożeństwem majowym.
 8. W sobotę 13 maja przypada 100 - lecie pierwszego z objawień fatimskich i 36. rocznica zamachu na życie Świętego Jana Pawła II. To dzień MB Fatimskiej. O 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o nawrócenie grzeszników, o 18.00 Msza święta z nauką, po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej, niesiona przez różne stany i wspólnoty, na zakończenie nabożeństwo majowe i rozpoczęcie peregrynacji Figury MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
 9. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w niedzielę 14 maja o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.
 10. W sobotę 20 maja o godz. 11.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Gedanensis, a w niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 11.00. dla dzieci z naszej parafii. Już dziś prosimy, aby osoby nie związane z uroczystością wybrały w tym dniu inną godzinę Mszy świętej.
 11. Ćwiczenie liturgii dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą będzie w środę, w czwartek i w piątek o godz. 18.30. Prosimy aby wszystkie dzieci były obecne.
 12. Spotkanie ks. Proboszcza z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. będzie 14 maja po Mszy św. o godz. 11.00.
 13. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży za generalne posprzątanie kościoła na czekające nas uroczystości.
 14. Przypominamy, że od maja do września włącznie w niedzielę i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć w cenie 12 zł specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii.
 16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 17. W dn. od 8 do 15 lipca 2017 organizujemy wyjazd do Białki Tatrzańskiej dla ministrantów, lektorów, scholii oraz dzieci i młodzieży z naszej parafii w cenie 690 zł. Służba Liturgiczna i Schola płacą po 540 zł. Inni płacą pełną kwotę. Zapisy u ks. Mariusza do końca maja.
 18. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy do naszej kawiarenki w domu parafialnym na kawę i ciasto.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Konstancji Leokadii Skoczek, l. 84; Zmarłą Konstancję i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.