Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

V Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2017 r.

 1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja, Ta która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała na modlitwie z Apostołami w Wieczerniku, jest Matką Kościoła i naszą.
 2. Wczoraj rozpoczęła się peregrynacja 4-ech figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Bardzo zachęcamy, aby jak najwięcej rodzin przyjęło do swego mieszkania czy domu Maryję -Najlepszą z Matek. Chęć przyjęcia figury MB Fatimskiej zgłaszamy i zapisujemy w Kalendarzu Nawiedzenia po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00.
 3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć w cenie 12 zł specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii.
 4. Dziś Słowo Boże głosi O. Marcin z klasztoru Ojców Oblatów w Gdańsku, którego serdecznie witamy.
 5. Nabożeństwo majowe dla dzieci we wtorki i w czwartki o godz. 17.00, dla dorosłych codziennie o godz. 17.30. Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w tym nabożeństwie, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
 6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka dzisiaj o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.
 7. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.
 8. W sobotę 20 maja o godz. 11.00 będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci ze Szkoły Gedanensis, a w niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 11.00. dla dzieci z naszej parafii. Spowiedź św. dla wszystkich dzieci i ich rodziców będzie w piątek o godz. 16.00. Bardzo prosimy, aby nikt nie wchodził do kościoła przed rozpoczęciem Mszy św. Najpierw wchodzą dzieci, ich rodzice, a następnie wszyscy, którzy przybyli na uroczystość. Osoby nie związane z uroczystością prosimy, aby wybrały inną godzinę Mszy świętej. Módlmy się za wszystkie dzieci, prosząc o łaskę pogłębienia przyjaźni z Jezusem obecnym w Eucharystii.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii św. będzie dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
 10. Ćwiczenie liturgii dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą będzie w poniedziałek, wtorek, w środę i w czwartek o godz. 18.30. Prosimy aby wszystkie dzieci były obecne.
 11. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środę wraz z nabożeństwem majowym.
 12. W każdy piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 13. Gratulujemy naszej młodzieży, która w miniony wtorek przyjęła sakrament Bierzmowania. Życzymy, by umocniona darami Ducha Świętego dawała piękne i żywe świadectwo wiary.
 14. W dniach od 26 do 28 maja Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji i wspólnota SHEMA zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne Nowe Życie, które odbędą się w szkole przy ul. Krasickiego. Początek w piątek 26 maja, o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach.
 15. W sobotę 3 czerwca organizujemy wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą. Zapisy u ks. Mariusza i w zakrystii do 21 maja. Koszt wyjazdu 75 zł od osoby.
 16. Siostry Pasterzanki poszukują mieszkania do wynajęcia dla Matki z dwójką dzieci.
 17. Przypominamy, że od maja do września włącznie w niedzielę i święta nie ma Mszy św. o godz. 16.30, a jest Msza św. o godz. 19.30.
 18. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 19. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Ireny Kania, l. 94; Zmarłą Irenę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.