Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

 1. Dzisiaj w naszej parafii o godzinie 11.00 jest I Komunia święta. Zapraszamy do radosnego przezywania tej uroczystości w duchu modlitwy i życzliwości.
 2. Cały najbliższy tydzień będziemy przeżywać jako Biały Tydzień. Zapraszamy do świątyni dzieci, rodziców i całe rodziny na godz. 17.30.
 3. Od jutra przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli.
 4. We wtorek, 24 maja, jest liturgiczne wspomnienie Maryi jako Wspomożycielki Wiernych. Kościół uciekał się do Niej od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że jest Ona Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI tego dnia modlimy się za Kościół w Chinach.
 5. Nabożeństwo majowe ze względu na Biały Tydzień codziennie dla wszystkich o godz. 17.30.
 6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię o godz. 18.00, podczas której przez wstawiennictwo Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze Mamy, za ich dobre serca i ręce, oraz będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu
 7. Od tygodnia trwa peregrynacja czterech figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Chęć przyjęcia figury Matki Bożej zgłaszamy i zapisujemy w Kalendarzu Nawiedzenia po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja, Najlepsza z Matek, mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła.
 8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach w cenie 12 zł.
 9. W sobotę 27 maja na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Proboszcz wraz ze swoimi kolegami kursowymi będzie dziękował Panu Bogu za dar Kapłaństwa w 28r. święceń. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 10. W najbliższą niedzielę o godz. 11.00 będzie Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu świętują w miesiącu maju. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 11. W dn. od 26 do 28 maja Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji i wspólnota Shema zapraszają na rekolekcje ewangelizacyjne Nowe Życie, które odbędą się w szkole przy ul. Krasickiego. Początek w piątek 26 maja, o godz. 18.00. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach.
 12. W przyszłą niedzielę będzie Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego.
 13. Od piątku zaczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 14. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku, za zgodą Invest Komfort, chcemy rozpocząć procesję Mszą św. na placu przy zbiegu ulic Gen. Hallera i Nadmorski Dwór. Tam też byłby pierwszy ołtarz, drugi ołtarz będzie przy ul Chodkiewicza, trzeci przy wieżowcu na ul. Korzeniowskiego i czwarty przy grocie na placu kościelnym. Spotkanie organizacyjne odnośnie przygotowania ołtarzy i trasy procesji będzie 29 maja o godz. 18.30 w naszej kawiarence.
 15. W każdy piątek zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 16. W sobotę 3 czerwca organizujemy wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą. Zapisy u ks. Mariusza i w zakrystii. Koszt wyjazdu 75zł od osoby.
 17. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 18. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 19. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 26 maja św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów oraz Kolegium Polskiego w Rzymie.
 20. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 21. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Krystyny Piskorz, l. 85; Zmarłą Krystynę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.