Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Wniebowstąpienie Pańskie - 28 maja 2017 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce.
 2. Dzisiaj jest 36. rocz. śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
 3. Dziś o godz. 11.00 Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu świętują w miesiącu maju. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 4. Nabożeństwo majowe:
  • dla dzieci we wtorek o godz. 17.00;
  • dla dorosłych codziennie o godz. 17.30.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do 19.00;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych, o godz. 17.00 nabożeństwo z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30.
 8. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.
 9. Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. którą będziemy świętowali w najbliższą niedzielę 4 czerwca. Tradycyjnie zostanie ona poprzedzona nocnym czuwaniem w kościołach stacyjnych Gdańska, które zakończy wspólna Msza św. sprawowana w Bazylice Mariackiej o godz. 24.00. Rozpoczęcie czuwania o godz. 20.00. Szczegółowy plan czuwania na tablicy ogłoszeń.
 10. Trwa peregrynacja czterech figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja, Najlepsza z Matek mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł.
 11. Wyjazd na spotkanie młodych nad Lednicą w sobotę 3 czerwca o godz. 5.00. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na dofinansowanie tego wyjazdu po Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00.
 12. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku - za zgodą Invest Komfort - chcemy rozpocząć procesję Mszą św. na placu przy zbiegu ulic Gen. Hallera i Nadmorski Dwór. Tam też byłby pierwszy ołtarz, drugi ołtarz będzie przy ul Chodkiewicza, trzeci przy wieżowcu na ul. Korzeniowskiego i czwarty przy grocie na placu kościelnym. Spotkanie organizacyjne odnośnie przygotowania ołtarzy i trasy procesji jutro 29 maja o godz. 18.30 w naszej kawiarence. Prosimy o obecność osoby, które przygotowywały dotychczas ołtarze, szczególnie zapraszamy mieszkańców z ulic: Gen. Hallera, Nadmorski Dwór, Chodkiewicza i Korzeniowskiego.
 13. Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2017
  • Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.
 14. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego patrona naszej parafii będzie w sobotę 10 czerwca o godz. 12.00. Mszę św. odpustową odprawi Ks. Prał. Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Już dziś wszystkich zapraszamy.
 15. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7.950 zł: Bóg zapłać. Trwa remont organów w ostatnim czasie zapłaciliśmy 25.000zł.; kolejne 5.000zł za ołtarz.
 16. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
 17. Za tydzień będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 29 V św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Sióstr Urszulanek Szarych;
  • 31V święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • 1 VI św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku;
  • 3 VI  św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy.
 19. Wszystkim parafianom i gościom szczególnie tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Przemysława Kubańskiego, l. 43; śp. Mirosława Pniewskiego, l.63; śp. Ryszarda Dulskiego, l.90; śp. Alicji Stanowskiej, l.66; śp. Edmunda Barańskiego, l.51 i śp. Zofii Joszczak, l.92; Tych zmarłych i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.