Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś jest uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego Mocy, nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek: święto NMP Matki Kościoła. To święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w Kościele. Msze święte w dniu jutrzejszym o godz. 6.30; 7.30; 9.30 i 18.00. Jutro odpust w parafii na Zielonym Trójkącie, Msza odpustowa o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 4. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez jego wstawiennictwo prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
 6. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
 7. W czwartek będzie wyjazd dzieci Pierwszokomunijnych do Sanktuarium w Oborach o godz. 7.30. Zbiórka o godz. 7.15. Powrót ok. godz. 17.00.
 8. Uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego Padewskiego Patrona naszej Parafii będzie w sobotę 10 czerwca o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi Ks. Prał. Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie grupy apostolskie ze swoimi sztandarami, dzieci komunijne, młodzież, rodziny i wszystkich gości. Po Mszy św. na placu kościelnym zapraszamy na gorącą i smaczną grochówkę przy dźwiękach muzyki. Spowiedź przed odpustem będzie w piątek od godz. 17.00 do 18.00.
 9. Trwa peregrynacja czterech figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. Przy wyjściu z kościoła można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł.
 10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, w tym roku chcemy rozpocząć procesję Mszą św. na placu przy zbiegu ulic Gen. Hallera i Nadmorski Dwór. Tam też byłby pierwszy ołtarz, drugi ołtarz będzie przy ul Chodkiewicza, trzeci przy wieżowcu na ul. Korzeniowskiego i czwarty przy grocie na placu kościelnym. Bardzo proszę, aby jak najwięcej osób włączyło się w przygotowanie ołtarzy i dekorację trasy procesji. Proszę też o transport samochodowy celem przewiezienia podestów i konstrukcji ołtarzowych w wyznaczone miejsca. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 10.00 (na placu przy Nadmorskim Dworze), 12.30 i 18.00.
 11. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała.
 12. W każdy piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
 13. Intencja Apostolstwa Modlitwy na czerwiec 2017:
  • Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.
 14. Dzisiaj będzie zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 15. Zachęcam do czytania i nabywania nowego numeru Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 16. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 17. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 10 VI bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński.
 18. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciasto do naszej kawiarenki na pierwszym piętrze w domu parafialnym.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Stefanii Grabowskiej, l.82; i śp. Lucyny Grabarczyk, l.49; a w czwartek odbył się pogrzeb śp. Ks. Januarego Kownackiego, l.66; polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.