Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 11 czerwca 2017 r.

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą: jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 2. Bardzo dziękujemy Ks. Prałatowi Ireneuszowi Bradtke za przewodniczenie Mszy św. odpustowej ku czci św. Antoniego Padewskiego Patrona naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, grupom duszpasterskim, wszystkim parafianom, dobrodziejom i gościom za modlitwę i obecność. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób, które przyczyniły się do przygotowania tej uroczystości, wszystkim za wspólną modlitwę i za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30,
 4. We wtorek 13 czerwca jest kolejny Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o nawrócenie grzeszników; 18.00 Msza święta z nauką, po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej, niesiona przez różne stany i grupy apostolskie, prosimy aby grupy porozumiały się ze sobą i wybrały odpowiednie czwórki. Serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa peregrynacja czterech figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł.
 6. W czwartek 15 czerwca będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
 7. Bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy, baldachimu, poduszek, chorągwi, sztandarów i feretronów oraz udekorowanie trasy i zachowanie porządku podczas procesji. Na procesję bierzemy śpiewniki. Nasze zachowanie w czasie procesji niech będzie wyrazem naszej wiary. Prosimy aby wszyscy parafianie, a szczególnie należący do grup duszpasterskich aktywnie włączyły się w przygotowanie ołtarzy i trasy procesji. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy składają dar serca na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało, jak również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób biorą udział w przygotowaniu i dekorowaniu ołtarzy i trasy procesji: Bóg zapłać. Prosimy aby na trasie procesji nie parkować samochodów.
 8. Msze św. w Boże Ciało będą w następującym porządku; o godz. 6.30; 8.00 o godz. 10.00 będzie Msza św. na zbiegu ulic: Gen. J. Hallera i Nadmorski Dwór, tam też będzie pierwszy ołtarz, i po tej Mszy Św. wyruszy procesja do kolejnych ołtarzy. Drugi ołtarz będzie przy ul Chodkiewicza, trzeci przy wieżowcu na ul. Korzeniowskiego i czwarty przy grocie na placu kościelnym. Po powrocie do kościoła będzie Msza św. ok. godz. 12.30 i wieczorem o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.30,
 9. Dzieci Pierwszokomunijne idą w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.
 10. Próba sypania kwiatków będzie w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.30. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą sypać kwiatki i nieść poduszki w czasie procesji.
 11. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła będzie po Mszy św. o godz. 18.00.
 12. Dziś przed kościołem jest zbiórka do puszek na kwiaty do czterech ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za waszą szczodrość i dar serca.
 13. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę 17 czerwca o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
 14. Za tydzień będzie kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 15. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 VI św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach, patron naszej parafii;
  • 14 VI bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau;
  • 17 VI św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być dobrym jak chleb.
 17. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Gabrieli Prabuckiej, l.67; śp. Jana Chęcmanowskiego, l.76 i śp. Elżbiety Stańczak, l.69; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.