Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XI Niedziela Zwykła - 18 czerwca 2017 r.

 1. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała procesja dookoła kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. W czwartek na zakończenie oktawy będzie Msza św. koncelebrowana ofiarowana w intencji wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie ołtarzy i całej uroczystości Bożego Ciała. Po procesji będzie błogosławieństwo wianków i ziół oraz podziękujemy zwłaszcza dzieciom. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Dzisiaj procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 11.00.
 2. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy kapłanom, katechetom, panu organiście oraz wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie trasy procesji, za czytanie Słowa Bożego, za transport, za niesienie poduszek, sztandarów, feretronów, baldachimu, nagłośnienia, dziękujemy dzieciom Pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Braciom z Semper Fidelis, orkiestrze, wszystkim Grupom Apostolskim, dziękujemy za kierowanie ruchem, jeszcze raz dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy i do kościoła, wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za tak liczną obecność, wspólną modlitwę i śpiew.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w czerwcu dziś o godz. 11.00.
 4. Nabożeństwo czerwcowe przez oktawę Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 18.00, natomiast dziś i od piątku o godz. 17.30.
 5. W piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony przez św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie ma postu od potraw mięsnych. Tego dnia o godz. 19.00 odpust w parafii Serca Jezusowego w Kolegiacie we Wrzeszczu.
 6. Również 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.
 7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego będzie w piątek 23 czerwca o godz. 8.00. dla wszystkich szkół. Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników administracji i obsługi; aby podziękować Panu Bogu za kolejny rok nauki i prosić o szczęśliwy i bezpieczny czas wakacji i urlopów. Spowiedź z racji zakończenia roku szkolnego w czwartek od 17.30 do 18.00; oraz codziennie podczas Mszy świętych.
 8. W sobotę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie.
 9. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 10. Trwa peregrynacja czterech figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł.
 11. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów: okres obozów, pielgrzymek, wycieczek. Pamiętajmy wszyscy o zachowaniu przepisów o ograniczaniu szybkości przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych, przepisy te nas obowiązują w sumieniu i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy świętych.
 12. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa remont organów, przybyły dwie nowe ławki w przodzie kościoła, dwa nowe klęczniki przed bocznymi ołtarzami.
 14. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa.
 15. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 21 VI św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.
 16. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Bogumiły Pietkiewicz, l.58; zmarłą Bogumiłę, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.