Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XII Niedziela Zwykła - 25 czerwca 2017 r.

 1. Kończy się czerwiec, miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, dziękujemy za Boże miłosierdzie oraz prosimy o wytchnienie i pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłości Pana Boga i bliźniego. Nabożeństwo czerwcowe do piątku o godz. 17.30.
 2. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy pomagania innym!
 3. W czwartek, 29 czerwca jest uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7,30, 9.00 i 18.00. Tradycja głosi, że ponieśli oni śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich wierzących, zwłaszcza obecnego papieża Franciszka, Piotra naszych czasów. Taca tego dnia jest przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
 4. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów. Wszystkim wypoczywającym życzymy, aby wakacje, urlop były miłym wytchnieniem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Prosimy o chrześcijańskie korzystanie z wczasów, obozów, pielgrzymek, wycieczek. Pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego oraz o zachowaniu przepisów przy prowadzeniu pojazdów mechanicznych i nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu. Przypominamy o właściwym stroju w kościołach, szczególnie podczas Mszy świętych.
 5. W najbliższą środę na godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci jadących na kolonie do Białki Tatrzańskiej. Tego dnia prosimy również o uregulowanie należności za wyjazd i dostarczenie kart uczestnika. Karty są do odbioru w zakrystii.
 6. Z dniem pierwszego lipca ks. Abp Sławoj Leszek Głódź odwołuje z naszej parafii ks. Piotra Sasina, który przechodzi do parafii św. Jacka w Straszynie, a w jego miejsce zamianował ks. Dariusza Bobka z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy ks. Piotrowi za posługę w naszej parafii.
 7. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. /Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00./ Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 8. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy grupy apostolskie i wszystkich czcicieli Maryi na Mszę św. o godz. 7.30, a po niej na nabożeństwo wynagradzające Jej Niepokalanemu Sercu.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec 2017:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego
 10. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 11. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7300 zł: Bóg zapłać. Trwa remont organów, przybyły dwie nowe ławki w przodzie kościoła, dwa nowe klęczniki przed bocznymi ołtarzami.
 12. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa.
 13. W tym tygodniu patronuje nam:
  • 28 VI św. Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, ojciec i doktor Kościoła.
 14. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 15. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Bogumiła Wołodkowicza, l.83; śp. Kazimierza Plichty, l.77 i śp. Czesława Bińczaka, l.85; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.