Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIII Niedziela Zwykła - 2 lipca 2017 r.

 1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech czas wakacji, urlopów stanie się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Pan Bóg. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
 2. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje.
 3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 4. Witamy serdecznie ks. Dariusza Bobek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie, naszego nowego księdza wikariusza i życzymy wielu łask oraz radosnego i owocnego posługiwania w naszej parafii. Szczęść Boże!
 5. Wyjazd ministrantów, chórku i dzieci z naszej parafii do Białki Tatrzańskiej w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:
  • w czwartek Godzina Święta z modlitwą o powołania od godz. 18.30 do 19.30;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. z nauką; od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich; 17.00 Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci.
 8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Intencja Apostolstwa Modlitwy na lipiec2017:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby nasi bracia, którzy oddalili się od wiary, mogli, również za sprawą naszej modlitwy i ewangelicznego świadectwa, odkryć na nowo bliskość miłosiernego Pana i piękno życia chrześcijańskiego
 10. W czwartek, 6 lipca, przypada patronalne święto Apostolstwa Chorych. Naszą modlitwą obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać chorym, cierpiącym i seniorom.
 11. Modlitwę różańcową o godz. 17.30 w tym tygodniu prosimy, aby poprowadziła róża p.w. NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka p. Teresa Barzowska.
 12. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 13. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach oraz zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.
 14. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 3.VII św. Tomasz Apostoł;
  • 6 VII bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce;
  • 8 VII św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem.
 16. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Anny Górskiej, l.50; śp. Romana Brzozowskiego, l.57; śp. Henryka Klentak, l.80; śp. Henryka Stępnik, l.68 i śp. Jerzego Kozakiewicza, tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.