Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIV Niedziela Zwykła - 9 lipca 2017 r.

 1. Dziś 14 niedziela w okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel Jezus Chrystus. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele. Papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora - Módl się i pracuj! - to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim w Polsce jest Tyniec. Jest to patronalne święto Sióstr Benedyktynek, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 3. W czwartek, 13 lipca jest kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu o nawrócenie grzeszników
  • godz. 18.00 Msza święta z nauką,
  • po Mszy św. modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej, niesiona przez poszczególne stany i grupy apostolskie. Serdecznie zapraszamy.
 4. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 5. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w miesiącu lipcu w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Wczoraj ministranci, chórek i dzieci z naszej parafii wyjechali na tygodniowy wypoczynek do Białki Tatrzańskiej.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. NMP Wspomożycielki Wiernych, zelatorka p. Teresa Barzowska, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. Św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka p. Irena Kamińska.
 10. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 11. Dzieci od 7 roku życia zapraszamy na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie 7-11.08.2017. W programie min. biwakowanie pod namiotami i warsztaty tematyczne. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pani Joasi Płaczkowskiej. .
 12. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody oraz pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.
 13. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa remont naszych organów, w minionym tygodniu rozpoczęliśmy generalny remont mieszkania dla ks. Dariusza.
 14. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa.
 15. W tym tygodniu patronują nam:
  • 12 VII św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, bp i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników;
  • 13 VII święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt;
  • 15 VII św. Bonawentura, bp i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela.
 16. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zuzanny Żmuda, l.82, śp. Karoliny Kliszewicz zd. Sochańska, l.33; śp. Anny Branickiej, l. 78; śp. Janiny Raniszewskiej, l.85; śp. Bogdana Wątrowicza, l. 64; i śp. Klary Lipa, l. 89 tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.