Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XV Niedziela Zwykła - 16 lipca 2017 r.

 1. Dziś 15 niedziela zwykła roku liturgicznego, przykrywa ona liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, które obchodzimy 16 lipca, swymi korzeniami sięga ono XIII wieku. Na górze Karmel w Izraelu duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi karmelitów.
 2. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Prośmy Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 3. Dziś o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w miesiącu lipcu.
 4. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 5. Wczoraj ministranci, chórek i dzieci z naszej parafii szczęśliwie wrócili po całotygodniowym wypoczynku w Białce Tatrzańskiej.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. Św. Faustyny Kowalskiej, zelatorka p. Irena Kamińska, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. Św. Jana Pawła II, zelatorka p. Anna Nowak.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców.10. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 10. Dzieci od 7 roku życia zapraszamy na półkolonie, które organizowane są przez naszą parafię w terminie 7-11.08.2017. W programie min. biwakowanie pod namiotami i warsztaty tematyczne. Szczegóły na plakacie. Zapisy u pani Joasi i pani Iwony.
 11. W sobotę o godz. 12.00 będzie Msza święta z modlitwą o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II pod przewodnictwem o. Teodora Knapczyka. Zapraszamy.
 12. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody oraz pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.
 13. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tegorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 28 lipca do 12 sierpnia. Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, gdzie jest czas na modlitwę, śpiew, konferencje, rozmowę, na odkrywanie Pana Boga w pięknie przyrody i w spotkaniu z drugim człowiekiem.
 14. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Trwa remont naszych organów, remontujemy generalnie mieszkanie dla ks. Dariusza.
 15. Polecamy nowego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się i Małego Gościa.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 VII bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;
  • 22 VII św. Maria Magdalena, która swoje życie związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i która pierwsza spotkała zmartwychwstałego Pana.
 17. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ewy Bątkiewicz, l.66 i śp. Marii Baczkowskiej l. 94; tych zmarłych i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.