Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVII Niedziela Zwykła - 30 lipca 2017 r.

 1. We wtorek rozpoczniemy sierpień. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud pielgrzymowania. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.
 2. 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca wspominamy dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych tutaj na polskim Wybrzeżu. Wspomnimy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.
 3. W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 4. W tym tygodniu jest pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek Godzina Święta z modlitwą o powołania od 18.30 do 19.30;
  • w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św., od 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla wszystkich, o godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza św., a po niej nabożeństwo wynagradzające Jej Niepokalanemu Sercu. Zapraszamy grupy apostolskie i wszystkich czcicieli Maryi.
 5. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 Róży pw. MB Królowej Różańca św. – zelatorka – p. Maria Wołoszka, w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Wniebowziętej – zelatorka – p. Jadwiga Kosecka.
  Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2017:
  • Intencja ogólna: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.
 10. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 11. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody oraz pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do licznego udziału w Eucharystii i w innych nabożeństwach.
 12. W piątek wyruszyła XXXV Gdańska piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie po Mszy św. wieczornej łączymy się duchowo z pielgrzymami śpiewając Apel Jasnogórski.
 13. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „Małego Gościa”.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów;
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, założyciel zgromadzenia ojców redemptorystów;
  • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859) proboszcz, gorliwy spowiednik, który miłością, surową pokutą i wytrwałą modlitwą dokonał cudu nawrócenia swojej parafii w Ars koło Lyonu.
 15. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 17. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Stefanii Grzegory, l.91; zmarłą Stefanię, zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.