Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XVIII Niedziela Zwykła - 6 sierpnia 2017 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Było ono umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Akt przemienienia to lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Pan Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
 2. Dziś pierwsza niedziela sierpnia – miesiąca abstynencji. Odpowiedzmy na apel Kościoła, powstrzymajmy się od picia napojów alkoholowych; nie częstujmy też nimi innych, wpiszmy się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Podejmijmy także osobistą modlitwę w intencji trzeźwości naszego Narodu.
 3. Wspierajmy modlitwą pracujących przy żniwach, prosząc o łaskę dobrej pogody by mogli zebrać ziarno na chleb.
 4. W najbliższą niedzielę 13 sierpnia jest kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie);
  • godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (o nawrócenie grzeszników);
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką. Serdecznie zapraszamy.
   Jest to także dzień urodzin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Niech Dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem , a Maryja otacza opieką.
 5. Codziennie po Mszy św. wieczornej łączymy się duchowo z pielgrzymami zdążającymi do Matki Bożej Częstochowskiej śpiewając Apel Jasnogórski.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Dziękujemy Róży pw. MB Wniebowziętej – zelatorka – p. Jadwiga Kosecka. za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Niepokalanie Poczętej – zelatorka – p. Zofia Stec.
  Intencja Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2017:
  • Intencja ogólna: Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.
 10. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 11. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody oraz pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także do licznego udziału w Eucharystii oraz w innych nabożeństwach i przypominamy, że „Od Pana Boga nie ma wakacji”.
 12. Jutro w godzinach popołudniowych rozpocznie się półkolonia dla dzieci z naszej parafii, przeto od wtorku do piątku będzie zamknięta brama i furtka od ul. Wczasy.
 13. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Dominikanów;
  • 9 VIII - św. Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica – w świecie Edyta Stein;
  • 10 VIII - św. Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego, męczennik (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia;
  • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr Klarysek.
 15. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 17. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: śp. Janiny Dowlaszewicz, l.79; śp. Haliny Wolff, l.78 i śp. Sabiny Kilińskiej, l.77; te zmarłe oraz zmarłych parafian i naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.