Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XIX Niedziela Zwykła - 13 sierpnia 2017 r.

 1. Jezus, mówi dziś nam: „Odwagi Ja Jestem. Nie bójcie się”
 2. Dziś 13 sierpnia przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie;
  • godz. 17.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (o nawrócenie grzeszników);
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką. Serdecznie zapraszamy.
   Dzisiaj jest także dzień urodzin Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy o nim w modlitwie. Niech Dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem , a Maryja otacza opieką.
 3. We wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Na zakończenie Mszy Św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, kłosy zbóż i kwiaty. Przed kościołem osoby z grup apostolskich Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca będą rozprowadzać bukiety ziół.
 4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
 5. Trwa sierpień - miesiąc abstynencji. Odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od picia napojów alkoholowych oraz wpiszmy się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Módlmy się w intencji trzeźwości naszego Narodu.
 6. Wspierajmy modlitwą pracujących przy żniwach, by mogli zebrać ziarno na chleb, aby nigdy nie brakowało go na naszych stołach.
 7. Wczoraj zakończyła się XXXV Piesza Pielgrzymka z Gdańska na Jasną Górę. Codziennie łączyliśmy się duchowo z pielgrzymami śpiewając Apel Jasnogórski. Ufamy, że Maryja, Pani Częstochowska będzie z nami w każdy czas.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. Dziękujemy Róży pw. MB Niepokalanie Poczętej - zelatorka - p. Zofia Stec, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Bolesnej - zelatorka - p. Joanna Płaczkowska.
 12. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu. Serdecznie zapraszamy.
 13. W niedzielę 20 sierpnia o godz. 12.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ks. Kan. Bernarda - wieloletniego Proboszcza naszej parafii w Dniu jego Imienin. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 15. Po raz dziewiąty trwa akcja Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów” dzięki której kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. Tornistry można odebrać w zakrystii.
 16. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody oraz pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy także.
 17. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zbliża się do końca remont mieszkania dla ks. Dariusza, zostały zamówione nowe jasne krzesła do prezbiterium, po 20 sierpnia rozpoczną się prace związane z odprowadzeniem wody deszczowej z dachu kościoła od strony ul. Wczasy, trwa remont organów na obecną chwilę mamy już zapłacone 70 tys. zł.
 18. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”.
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • 14 VIII - św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; jest to jeden z najbardziej znanych świętych na świecie; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi;
  • 17 VIII - św. Jacek Odrowąż (1200-1257), polski dominikanin, jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
 20. Wszystkim parafianom i gościom, szczególnie Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia, składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 21. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki w domu parafialnym.
 22. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Edwarda Adamus, l.89 i śp. Janiny Adamczyk, l.65; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.