Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XX Niedziela Zwykła - 20 sierpnia 2017 r.

 1. Jezus chwali dziś wiarę kobiety kananejskiej i spełnia jej prośbę, uwalniając jej córkę od złego ducha. Niech postawa i wiara tej kobiety będzie przykładem i wzorem dla każdego z nas.
 2. Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu obchodzą w miesiącu sierpniu.
 3. Dziś jest Dzień Imienin Ks. Kan. Bernarda Zielińskiego - wieloletniego proboszcza naszej parafii. Msza św. o godz. 12.30 będzie sprawowana w jego intencji. Pamiętajmy o nim także w naszych osobistych modlitwach.
 4. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją - Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. W sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
 5. W środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.
 6. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 8. Koronka do Bożego Miłosierdzia w każdy piątek o godz. 15.00.
 9. Dziękujemy Róży pw. MB Bolesnej - zelatorka - p. Joanna Płaczkowska, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Cierpliwie Słuchającej - zelatorka - p. Halina Kloskowska.
 10. Dziękujemy rodzinom i osobom indywidualnym, za udział w akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów” dzięki której kilkadziesiąt tysięcy dzieci z mniej zamożnych rodzin otrzymuje wyprawki szkolne. Tornistry zapełnione przynosimy do zakrystii.
 11. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 12. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających u nas na wakacjach i urlopach życzymy dobrej pogody oraz pięknego i bezpiecznego wypoczynku.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały zamówione nowe jasne krzesła do prezbiterium, po 20 sierpnia rozpoczną się prace związane z odprowadzeniem deszczówki z dachu kościoła od strony ul. Wczasy, trwa remont organów na obecną chwilę mamy już zapłacone 70 tys. zł.
 14. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek dla mieszkańców Rytla i okolic poszkodowanych wskutek burz i nawałnic.
 15. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 21 VIII - św. Pius X (1835-1914), papież, który wydał dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwolił dzieciom na wcześniejszą Komunię św.;
  • 24 VIII - św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 17. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: śp. Urszuli Gloc, l.82 zmarłą Urszulę, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.