Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXI Niedziela Zwykła - 27 sierpnia 2017 r.

 1. Dziś - dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela wakacyjna. Jezus w Ewangelii pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?". Dziś również pyta i nas: „Za kogo Mnie uważasz? Kim jestem dla Ciebie?"
 2. W przyszły poniedziałek 4 września - o godzinie 8.00 będzie Uroczysta Msza Święta, na rozpoczęcie nowego roku Szkolnego i Katechetycznego. Na wspólną modlitwę zapraszamy dzieci, młodzież ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, dyrekcje naszych szkół i wszystkich pracowników szkoły.
 3. Spowiedź św. przed nowym rokiem Szkolnym i Katechetycznym w piątek pierwszego września od 16.00 - 18.00. Zachęcamy aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 4. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 11.00.
 5. W piątek przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkie ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.
 6. W tym tygodniu jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
   • o godz. 17.30 Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
  • w sobotę:
   • o godz. 7.30 Msza Św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy osoby należące do Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej, Wspólnoty Szkaplerza i wszystkich czcicieli Maryi, po nabożeństwie wymiana tajemnic różańcowych i krótkie spotkanie.
 7. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 8.30. Nowych chorych prosimy zgłaszać po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Dziękujemy Róży pw. MB Cierpliwie Słuchającej - zelatorka - p. Halina Kloskowska, za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB z góry Karmel - zelatorka - p. Krystyna Sikora.
  Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień 2017:
  • Intencja misyjna: Aby nasze parafie były miejscami gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
 11. Dziękujemy rodzinom i osobom indywidualnym, za udział w akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Tornistry zapełnione przynosimy do zakrystii.
 12. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7900 zł - „Bóg zapłać”. Zostały wykonane prace związane z odprowadzeniem deszczówki z dachu kościoła od strony ul. Wczasy - 18000 zł. W środę będą przywiezione nowe krzesła do prezbiterium.
 13. Do puszek dla osób poszkodowanych wskutek burz i nawałnic zebraliśmy kwotę 7200 zł - „Bóg zapłać”.
 14. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 15. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego”.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • 28 VIII - św. Augustyn, bp i doktor Kościoła;
  • 29 VIII - św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał na Jezusa jako Mesjasza, Baranka Bożego;
  • 1 IX - bł. Bronisława, dziewica, norbertanka żyjąca w XIII wieku w Krakowie.
 17. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 19. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Elżbiety Marton, l.85; śp. Brygidy Duda, l.89 i śp. Antoniego Berendt, l.83; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.