Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXII Niedziela Zwykła - 3 września 2017 r.

 1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Kościół nie przestaje powtarzać: „pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa - Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
 2. Jutro w poniedziałek 4 września - o godzinie 8.00 będzie Uroczysta Msza Święta, na rozpoczęcie nowego roku Szkolnego i Katechetycznego. Na wspólną modlitwę zapraszamy dzieci, młodzież ich rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów, dyrekcje naszych szkół i wszystkich pracowników szkoły.
 3. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 11.00.
 4. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.
 5. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta z modlitwą o powołania od 18.30 - 19.15. Serdecznie zapraszamy.
 6. W piątek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Tego dnia święci się ziarno na zasiew.
 7. W tym dniu we wszystkich parafiach w Polsce zostanie ponowiony Akt Poświęcenia Kościoła Katolickiego Niepokalanemu Sercu NMP. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 6.30; 7.30; 9.00 i 18.00.
 8. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie - przez wstawiennictwo św. Jana Pawła - pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka będzie w sobotę 9 września o godz. 12.00.
 9. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV Szkoły Podst. będzie w czwartek 7.09 o godz. 19.00 w kościele. Natomiast w niedzielę 10.09. po Mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie z rodzicami dzieci kl. III - ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Bardzo prosimy o obecność jednych i drugich rodziców.
 10. Siostra Bogna i ks. Dariusz zapraszają na spotkanie Ruchu Lednickiego w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
 11. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 12. Dziękujemy Róży pw. MB z góry Karmel - zelatorka - p. Zofia Radzewicz za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. Św. Józefa - zelator - p. Gerard Barzowski.
  Intencja apostolstwa modlitwy na wrzesień 2017:
  • Intencja Misyjna: Aby nasze parafie były miejscami gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
 13. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 14. Misje Święte w naszej parafii będą w dn. od 24 września do 1 października. Módlmy się o owocne ich przeżycie i już dziś umieśćmy je w naszych planach.
 15. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 16. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Feliksa Kowalskiego, l.83; i śp. Aliny Majewskiej, l.70; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

 

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.