Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIII Niedziela Zwykła - 10 września 2017 r.

 1. Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów, a po Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci kl. III - ich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 3. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania pod hasłem: „MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież, wychowawców, nauczycieli, katechetów i rodziców.
 4. W środę 13 września jest kolejny Dzień Fatimski:
  • godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (o nawrócenie grzeszników);
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką. Po Mszy św. - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej (niesiona przez różne stany i grupy apostolskie). Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem - znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Krzyż jest także znakiem naszej nadziei. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości.
 6. W czwartek, 15 września Kościół wspomina Matkę Bożą Bolesną. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie.
 7. W przyszłą niedzielę, 17 września, o godz. 12. 30 będzie uroczysta Msza św. Jubileuszowa pod przewodnictwem Ks. Abpa S.L. Głódzia w intencji Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które w tym roku świętują 100 - lecie swego Zgromadzenia. Siostry zapraszają już na godz. 12.00 na pokaz multimedialny o historii Zgromadzenia.
 8. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu wrześniu w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Liturgię przygotowują małżeństwa z Domowego Kościoła.
 9. W niedzielę 17 września po Mszach św. będą zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą „ZATRZYMAJ ABORCJĘ”. Biskupi polscy polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów.
 10. Siostra Bogna i ks. Dariusz zapraszają na spotkanie Ruchu Lednickiego w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
 11. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł. jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 12. Dziękujemy Róży pw. Św. Józefa - zelator - p. Gerard Barzowski za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. NMP Królowej Polski - zelatorka - p. Zofia Falińska.
 13. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 14. Przy wyjściu z kościoła można zabrać plan Misji Świętych, które będą w naszej parafii w dn. od 24 września do 1 października.
 15. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 16. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały wymienione rury ciepłownicze pomiędzy plebanią, a budynkiem parafialnym, przybyły kolejne cztery nowe ławki.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • 13 IX - św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz;
  • 16 IX - św. Korneliusz, papież, i św. Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
 18. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Marty Janiak, l.97; śp. Moniki Kobierzyńskiej, l.76; śp. Bożeny Winiarskiej, l.59 i śp. Heleny Marciniuk, l.86; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.