Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Polecamy media katolickie: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Plus, oraz czasopisma katolickie: Niedziela, Gość Niedzielny, Różaniec, Rycerz Niepokalanej, Droga, Wychowawca.
 2. Dziś o godz. 12.30 uroczysta Msza św. Jubileuszowa pod przewodnictwem Ks. Abpa S.L. Głódzia w intencji Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek, które w tym roku świętują 100 - lecie swego Zgromadzenia. O godz. 12.00 siostry zapraszają na pokaz multimedialny o historii Zgromadzenia.
 3. Msza św. w intencji małżeństw, które rocznicę swojego ślubu przeżywają w miesiącu wrześniu dziś o godz. 11.00. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 4. Dziś po Mszach św. są zbierane podpisy pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”. Biskupi polscy proszą o modlitwę w tej intencji i popierają zbieranie podpisów.
 5. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Jutro w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
 6. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” w domu katechetycznym.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. w poniedziałki i w środy o godz. 16.30 w kościele.
 8. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania w środę o godz. 19.00.
 9. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.
 10. W najbliższą niedzielę 24 września rozpoczną się w naszej parafii Misje Święte, poprowadzą je O. Kapucyni. Plan Misji Świętych jest na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Jest także wyłożony przy wyjściu z kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji Misji.
 11. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 12. Dziękujemy Róży pw. NMP Królowej Polski - zelatorka - p. Zofia Falińska za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Fatimskiej - zelatorka - p. Lucyna Jabłońska.
 13. Uwaga od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30, a będzie Msza św. o godz. 16.30.
 14. 7 października będziemy przeżywali w naszej Ojczyźnie wydarzenie „Różaniec do granic”, nasz kościół został wybrany jako jeden z kościołów stacyjnych. Szczegóły podamy za tydzień.
 15. Dziś przypada 78. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Módlmy się za wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie i o dar pokoju na świecie.
 16. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. Zostały wymienione rury ciepłownicze pomiędzy plebanią, a budynkiem parafialnym, przybyły kolejne cztery nowe ławki, zapłaciliśmy kolejną transzę za remont organów.
 18. W tym tygodniu patronują nam:
  • 20 IX - św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem;
  • 21 IX - św. Mateusz Apostoł i Ewangelista;
  • 23 IX - św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
 19. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 20. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 21. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Kazimierza Gibki, l.75; i śp. Elżbiety Meller, l.63; tych zmarłych, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.