Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXV Niedziela Zwykła - 24 września 2017 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii czas Misji Świętych. Witamy serdecznie Ojców Misjonarzy: O. Zdzisława Dumę i O. Stanisława Mańskiego, prosimy Boga aby każdemu ich słowu kierowanemu do nas towarzyszyła moc Ducha Świętego. Plan Misji Świętych jest wyłożony przy wyjściu z kościoła. Prosimy o modlitwę w intencji Misji.
 2. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i mądrość naszych dzieci i młodzieży oraz naszych rodzin. Niech nasze rodziny - jako domowe Kościoły - promieniują żywą wiarą, nadzieją i miłością, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy, Ewangelii i Eucharystii.
 3. W piątek, 29 września przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei. Liturgię na Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje Wspólnota św. Michała Archanioła.
 4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed wspomnieniem św. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia od wtorku o godz. 15.00.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym.
 6. 7 października będziemy przeżywali w naszej Ojczyźnie wydarzenie „Różaniec do granic”, nasz kościół został wybrany jako jeden z kościołów stacyjnych. O godz. 11.00 będzie Msza św. następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa na plaży. Serdecznie zapraszamy.
 7. Dziękujemy Róży pw. MB Fatimskiej - zelatorka - p. Lucyna Jabłońska za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30 w tym tygodniu modlitwę poprowadzi Róża pw. MB Nieustającej Pomocy - zelatorka - p. Felicja Mrozowska.
 8. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 9. Uwaga od dzisiejszej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 19.30, a będzie Msza św. o godz. 16.30.
 10. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 11. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy 7700 zł - „Bóg zapłać”. Zostały wymienione rury ciepłownicze pomiędzy plebanią, a budynkiem parafialnym, przybyły kolejne cztery nowe ławki, zapłaciliśmy kolejną transzę za remont organów. W sumie 80 tys. zł.
 12. W tym tygodniu patronują nam:
  • 25 IX - bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), zakonnik bernardyński, patron Warszawy, miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej;
  • 27 IX - św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia - szarytek;
  • 28 IX - św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, jest patronem Czech;
  • 30 IX - św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 13. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 14. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Ryszarda Walesiaka, l.90; śp. Jerzego Iglińskiego, l.86; śp. Heleny Popławskiej, l.84 i śp. Konrada Warmbier l.86; wczoraj odbył się pogrzeb Ks. Daniela Dąbrowskiego l.49; zmarłego kapłana, zmarłych parafian, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.