Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVI Niedziela Zwykła - 1 października 2017 r.

 1. Kończymy dzisiaj w naszej parafii Misje Święte. Składam dziękczynienie Bogu Wszechmogącemu za ten szczególny czas JEGO ŁASKI dla nas. Dziękuję Wam Drodzy Parafianie za waszą obecność. Ufam, że to co zostało zasiane w naszych sercach podczas Misji Świętych zaowocuje w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym głębokim życiem wiary i miłości do Chrystusa i Jego Kościoła. Bardzo dziękuję O. Misjonarzom: O. Zdzisławowi Dumie i O. Stanisławowi Mańskiemu, za przeprowadzenie tych Misji. Życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Maryi - Gwiazdy Nowej Ewangelizacji na dalsze owocne lata posługi kapłańskiej.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach.
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 3. W sobotę 7 października przypada wspomnienie MB Różańcowej, w tym dniu będziemy przeżywali w naszej Ojczyźnie wydarzenie „Różaniec do granic” (więcej informacji na stronie: http://www.rozaniecdogranic.pl), nasz kościół został wybrany jako jeden z kościołów stacyjnych:
  • o godz. 11.00 będzie Msza św., następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu;
  • o godz. 13.30 przejdziemy wszyscy razem ul. Wczasy i ul. Hallera na plażę;
  • o godz. 14.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa na plaży. Serdecznie zapraszamy.
 4. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora w środę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 5. Do środy włącznie Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed wspomnieniem św. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.
 6. We czwartek 5 października jest wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej liturgię na Mszy św. o godz. 18.00 przygotowuje wspólnota Miłosierdzia Bożego.
 7. Katecheza, a po niej spowiedź dla dzieci kl. IV w tym miesiącu wyjątkowo w środę o godz. 17.00. Bardzo prosimy aby wszystkie dzieci były obecne.
 8. Również w środę katecheza dla młodzieży przed bierzmowaniem o godz. 19.00.
 9. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek godzina święta od 18.30 - 19.00;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;
   • o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
   • o godz. 17.30 różaniec;
  • w sobotę o godz. 7.30 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające.
 10. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 9.00.
 11. Od dzisiejszej niedzieli nie ma Mszy św. o godz. 19.30, a jest Msza św. o godz. 16.30.
 12. W najbliższą niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci kl. III-ich, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. A po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.
 13. Dziękujemy Róży pw. MB Nieustającej Pomocy - zelatorka - p. Felicja Mrozowska za przewodniczenie modlitwie różańcowej o godz. 17.30.
  Intencje Apostolstwa Modlitwy na październik 2017:
  • Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
 14. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy w całym kraju obchodzić dzień papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją” z tej racji będzie zbiórka do puszek na FUNDACJĘ NOWEGO TYSIĄCLECIA wspierającą uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin.
 16. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 17. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 2.10 - św. Aniołowie Stróżowie;
  • w środę 4.10 - św. Franciszek z Asyżu, który naśladował Chrystusa w całkowitym ubóstwie;
  • w czwartek 5.10 - św. Faustyna Kowalska, apostołka Bożego Miłosierdzia.
 18. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 19. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 20. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Mieczysława Kwiatkowskiego, l. 84; zmarłego Mieczysława, naszych bliskich zmarłych i wszystkich wiernych zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.