Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVII Niedziela Zwykła - 8 października 2017 r.

 1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła i całej ludzkości. W ten sposób modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Zatem spróbujmy na nowo odkryć moc modlitwy różańcowej.
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

   Bardzo serdecznie dziękujemy, wszystkim którzy uczestniczyli wczoraj w modlitwie Różaniec do granic. Dziękujemy wszystkim osobom, które służyły pomocą. „Bóg zapłać”
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci kl. III-ich, przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. A po Mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.
 3. Dziś w całym kraju obchodzimy doroczny Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na FUNDACJĘ NOWEGO TYSIĄCLECIA, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wspierania uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.
 4. Z racji Dnia Papieskiego nasza młodzież z Ruchu Lednickiego i siostra Bogna zapraszają dziś na pyszne kremówki papieskie do domu parafialnego (są także na wynos).
 5. W piątek, 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski:
  • godz. 17.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu (o nawrócenie grzeszników);
  • godz. 18.00 - Msza święta z nauką;
  • po Mszy św. - modlitwa różańcowa i procesja z figurą MB Fatimskiej.

   Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30 ponieważ będzie różaniec fatimski.
 6. W sobotę, 14 października, jest Dzień Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.
 7. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych w Kościele. Na ławkach zostały wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłym roku będziemy składać tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 - 8 listopada codziennie o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Eweliny wybierając konkretny dzień.
 8. W sobotę 21 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Kalwarii Głotowskiej w cenie 75 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd plus obiad. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 9. W sobotę 4 listopada zapraszamy mężczyzn na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę (koszt 110 zł). Mogą jechać całe rodziny. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 10. Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w październiku w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 11. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 12. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
 13. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 9 X - bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski;
  • w środę 11 X - św. Jan XXIII, „Papież Dobroci”, który zwołał Sobór Watykański II;
  • w piątek 13 X - bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych.
 15. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Zygmunta Marszałek, l. 78 i śp. Ludwika Arnolda, l.92; w piątek odbył się pogrzeb śp. Urszuli Kotłowskiej, l.70, - Mamy Ks. Mariusza, polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.