Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października 2017 r.

 1. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”.
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 2. Dziś o godz. 11.00 Msza święta w intencji małżeństw, które rocznicę swego ślubu obchodzą w październiku. Liturgię przygotowują rodziny z Domowego Kościoła.
 3. W dzisiejszą niedzielę, jest zbiórka do puszek na Meksyk, dotknięty trzęsieniem ziemi.
 4. Jutro 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły - Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Panu Bogu za wieloletnią posługę św. papieża Polaka i prośmy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
 5. Na ławkach są wyłożone kartki na wypominki za zmarłych. Wypominki tak, jak w ubiegłym roku składamy tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 - 8 listopada codziennie o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Eweliny wybierając konkretny dzień.
 6. Katecheza przed bierzmowaniem w środę o godz. 19.00 dla wszystkich.
 7. W sobotę 21 X zapraszamy dzieci na bal ze św. Janem Pawłem II i wszystkimi świętymi. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.30 w kościele, po Mszy św. przejście do przedszkola s. Benedyktynek. Dzieci obowiązkowo przebierają się za jednego ze świętych.
 8. W sobotę 21 października organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Kalwarii Głotowskiej w cenie 75 zł od osoby. Cena obejmuje przejazd plus obiad. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Zbiórka na placu kościelnym, wyjazd o godz. 7.00.
 9. W sobotę 4 listopada zapraszamy mężczyzn na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę (koszt 110 zł). Mogą jechać całe rodziny. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 10. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 11. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 12. Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii została przeniesiona na 26 listopada. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź chce, aby była ona połączona z poświęceniem drugiego bocznego ołtarza. Przeto będziemy się starali, aby tak się stało. Koszt drugiego ołtarza 55 tys. zł. Sponsorzy mile widziani.
 13. Dziś kolekta inwestycyjna na potrzeby naszej parafii. W minionym tygodniu została wymieniona ziemna instalacja kanalizacyjna na plebanii, stare rury żeliwne były podziurawione, nie były drożne i ciągle się zatykały, czeka nas jeszcze w tym roku wymiana rur grzewczych w budynku parafialnym ponieważ stare są popękane i ciągle wycieka woda.
 14. W tym tygodniu patronują nam:
  • w poniedziałek 16 X - św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243) zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku;
  • we wtorek 17 X - św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria);
  • w środę 18 X - św. Łukasz Ewangelista. Patron pracowników Służby Zdrowia;
  • w czwartek 19 X - bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Patron Solidarności;
  • w piątek 20 X - św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia;
  • w sobotę 21 X - bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich.
 15. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Krystyny Michalskiej, l.80; śp. Helgi Nurek, l.76; śp. Janiny Jóźwiak, l.93; i śp. Zdzisława Urabana, l.82; polećmy ich wszystkich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.