Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXIX Niedziela Zwykła - 22 października 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Pana Boga, aby mogli oni skutecznie głosić Ewangelię wszystkim ludom i narodom. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. Dziś obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, który 39 lat temu rozpoczynając swój pontyfikat na Stolicy św. Piotra w Rzymie, wołał: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Dziękujmy Panu Bogu za wielkiego św. papieża Polaka.
 3. W dzisiejszą niedzielę przypada też 69. rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy wyjeżdżający w świat za chlebem. Powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej.
 4. Przed nami ostatni różańcowy tydzień.
  • Nabożeństwo różańcowe dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17.30;
  • dla dzieci i matek z małymi dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17.00.
 5. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Może warto powierzyć mu swoje problemy w dniu jego liturgicznego wspomnienia.
 6. Z soboty na niedzielę jest zmiana czasu z letniego na zimowy.
 7. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła dla wszystkich świątyń, poza katedrami.
 8. Na ławkach są kartki na wypominki za zmarłych. Prosimy o czytelne pisanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Wypominki składamy tylko u s. Eweliny w zakrystii, siostra poda nam w jakim dniu nasze wypominki będą wyczytane i objęte modlitwą. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00 oraz od 3 - 8 listopada codziennie o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy także u siostry Eweliny wybierając konkretny dzień.
 9. W minioną niedzielę w całej Polsce było liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej i przystępujących do Komunii Świętej. W naszej parafii 2180 osób było na Mszy św. (tj. 21%) a do Komunii św. przystąpiło 1210 osób.
 10. We wtorek 31 X zapraszamy dzieci na bal „Idą Święci”. Rozpoczęcie nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.00 w kościele, potem taniec, gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci obowiązkowo przebierają się za anioła lub za jednego ze świętych.
 11. W sobotę 4 listopada zapraszamy mężczyzn na ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę (koszt 110 zł). Mogą jechać całe rodziny. Zapisy w zakrystii po Mszy św.
 12. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła. W zakrystii można nabyć specjalnie przygotowane modlitewniki na peregrynację Figury MB Fatimskiej po rodzinach, w cenie 12 zł jak również możemy się wpisać do Księgi Łask.
 13. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 14. Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii będzie 26 listopada. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź chce, aby była ona połączona z poświęceniem drugiego bocznego ołtarza. Przeto będziemy się starali, aby tak się stało. Koszt drugiego ołtarza 55 tys. zł. Sponsorzy nawet częściowi mile widziani.
 15. Na kolektę inwestycyjną w minioną niedzielę zebraliśmy kwotę 7900 zł - „Bóg zapłać”.
  W ostatnim czasie została wymieniona ziemna instalacja kanalizacyjna na plebanii, stare rury żeliwne były skorodowane, nie były drożne i ciągle się zatykały, czeka nas jeszcze w tym roku wymiana głównego ciągu rur grzewczych w budynku parafialnym ponieważ są popękane i wycieka woda.
 16. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 17. Po Mszy świętej zapraszamy na kawę i ciastko do naszej kawiarenki.
 18. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszego parafianina: śp. Władysława Nurek, l.78; Zmarłego Władysława i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.