Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

Uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła - 29 października 2017 r.

 1. Dziś 30. niedziela zwykła w ciągu roku i ostatnia niedziela października. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła.
 2. Nabożeństwo różańcowe jeszcze dziś, jutro i pojutrze o godz. 17.30, ale nie odkładajmy różańca do szuflady, bierzmy go do ręki jak najczęściej. Pamiętajmy, że na różańcu możemy wyprosić wiele potrzebnych łask, dla nas samych i dla naszych bliskich.
 3. We wtorek 31 X zapraszamy dzieci na bal „Idą Święci”. Rozpoczęcie modlitwą na różańcu o godz. 17.00 w kościele, potem taniec, gry, zabawy, konkursy i słodki poczęstunek. Dzieci obowiązkowo przebierają się za anioła lub za jednego ze świętych.
 4. W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6,30; 8.00; 9,30; 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.30 i 16.30. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
 5. W czwartek, 2 listopada jest wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu modlimy się za naszych bliskich zmarłych, a szczególnie za dusze w czyśćcu cierpiące. Msze św. będą o godz. 6.30; 7.30; 9.00; 16.30; 18.00 i 19.00.
 6. Wypominki składamy dziś u s. Eweliny w zakrystii. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić przez cały listopad o godz. 17.15. Msza św. zbiorowa będzie 2 listopada o godz. 9.00 i 19.00. oraz od 3 - 8 listopada codziennie o godz. 9.00. Kartki na Mszę św. zbiorową składamy w zakrystii lub w biurze parafialnym wybierając konkretny dzień.
 7. Od 1 - 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 8. W tym tygodniu jest: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek - Dzień Zaduszny modlimy się za kapłanów żyjących i zmarłych;
  • w piątek:
   • o godz. 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św.;
   • od godz. 16.00 do 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św.;
   • o godz. 17.00 - Nabożeństwo pierwszo-piątkowe z Komunią św. dla dzieci;
   • o godz. 17.15 - wypominki za zmarłych;
  • w sobotę o godz. 7.30 - Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i wszystkich Czcicieli Maryi.
 9. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek i w sobotę od godz. 9.00.
 10. We wtorek o godz. 16.00 katecheza i spowiedź święta dla dzieci klas IV przed pierwszym piątkiem miesiąca i uroczystością Wszystkich Świętych. Serdecznie zapraszamy.
 11. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem O. Teodora Knapczyka w sobotę 4 listopada o godz. 12.00, serdecznie zapraszamy.
 12. Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do swojej pierwszej Spowiedzi i Komunii św. będzie w najbliższą niedzielę 5 listopada po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kościele. Prosimy o obecność.
 13. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę Mężczyzn na Jasną Gorę w dniu 4 listopada. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.
 14. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła.
 15. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 16. Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii będzie 26 listopada, będzie ona połączona z poświęceniem drugiego bocznego ołtarza. Koszt drugiego ołtarza 55 tys. zł. Sponsorzy nawet częściowi mile widziani.
 17. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 18. Intencje Apostolstwa Modlitwy na listopad 2017:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia z wyznawcami innych religii.
 19. W tym tygodniu patronują nam:
  • w sobotę 4 XI - św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.
 20. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Aliny Jarzębiak, l.47; śp. Ewy Grubskiej, l.70; śp. Ryszarda Kowalskiego, l.77; śp. Anny Rompca, l.76; i śp. Zofii Malkowskiej, l.76; wczoraj w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbył się pogrzeb Ks. Infułata Stanisława Bogdanowicza, l. 78; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.