Parafia św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie

XXXI Niedziela Zwykła - 5 listopada 2017 r.

 1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii.
 2. Modlitwa za naszych zmarłych polecanych w wypominkach codziennie o godz. 17.15.
 3. Msza św. zbiorowa za zmarłych w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 9.00.
 4. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować - odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
 5. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci kl. III-ich przygotowujących się do swojej pierwszej Spowiedzi i Komunii św. Prosimy o obecność.
 6. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
 7. W sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
  Msza święta w intencji Ojczyzny w sobotę o godz. 10.00.
 8. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Słowo Boże będzie głosił ks. Janusz Steć - dyrektor Caritasu naszej archidiecezji.
 9. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i zorganizowanie balu dla dzieci „IDĄ ŚWIĘCI”. Dzieciom i rodzicom dziękujemy za liczne przybycie.
 10. Podczas Wizytacji Kanonicznej w naszej parafii, która będzie 26 listopada Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź poświęci drugi boczny ołtarz i wypromuje 5-ciu naszych parafian na Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii. Ukończyli oni roczny kurs przygotowujący do pełnienia tej posługi. Będą oni mogli zanosić Komunię Świętą chorym w niedzielę i święta.
 11. Trwa peregrynacja figur MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rodzina zabiera figurę MB Fatimskiej z kościoła po Mszy św. o godz. 18.00, i następnego dnia przynosi do kościoła na godz. 18.00. Uczyńmy wszystko, aby Maryja mogła nawiedzić wszystkie rodziny. Pomóżmy także osobom starszym i samotnym w przyniesieniu figury Maryi do ich mieszkania, a następnego dnia w odniesieniu do kościoła.
 12. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.
 13. Od wtorku w biurze parafialnym będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2018.
 14. Drogim Parafianom i Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej Niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 15. Intencje Apostolstwa Modlitwy na listopad 2017:
  • Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia z wyznawcami innych religii.
 16. W tym tygodniu patronują nam:
  • w piątek, 10 XI - św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża;
  • w sobotę, 11 XI - św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, a potem został biskupem.
 17. Po Mszy św. zapraszamy do naszej kawiarenki na kawę i ciastko.
 18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: śp. Izabeli Zięba, l.89; śp. Stanisławy Olszewskiej, l.98; śp. Jerzego Mizgały, l.87; śp. Wiesława Martynko, l.69; sp. Bożeny Biesek, l.61; śp. Jadwigi Klucz, l.77; śp. Walburgi Stolarek, l.75; śp. Teresy Perzyńskiej, l.82 i śp. Sławomira Narloch, l. 49; polećmy ich Bożemu miłosierdziu.

Copyright Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku Brzeźnie © 2015. All Rights Reserved.